Na Hornej Nitre Sujov tím obhajuje  Slovenský pohár

Na Hornej Nitre Sujov tím obhajuje Slovenský pohár

RedakciaŠport13.2.2020

Počas piatku a soboty v Prievidzi štyri mužské a štyri ženské tímy zabojujú o Slovenský pohár v basketbale.

U mužov sa vo Final Four predstavia Inter Bratislava, BC Prievidza, BKM Lučenec a Patrioti Levice a medzi ženami štvorica MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angels Košice a Dubček Bratislava.

Sme v role obhajcu národného pohára, ale nie v úlohe favorita záverečného turnaja, to je základná informácia, ktorá musí byť všetkým jasná,“ rozprával kouč ružomberského družstva Juraj Suja. „Cez Dubček Bratislava nám povinnosť káže prebojovať sa do finále. Tam dievčatá bude čakať zápas, akých je v slovenskej lige veľmi málo. Bez ohľadu na to, či proti nám nastúpia Piešťany alebo Košice. Predpokladám, že to budú Čajky, hoci ani Young Angels nie sú úplne bez šancí. Na vyvrcholenie Slovenského pohára sa určite tešíme.“

Na posledný súťažný duel Ruža nastúpila 2. februára v Banskej Bystrici proti ŠKP 08 (93:27), pričom minulý týždeň odohrala akurát tri štvrtiny modelovaného stretnutia proti reprezentačnému výberu. „Z tejto zápasovej pauzy vôbec nie som nervózny. Ak som bol nervózny, tak z iných vecí v klube, no už ani z tých nie som, keďže ich nedokážem ovplyvniť,“ dodal Suja.

Pre ružomberskú kapitánku Miroslavu Mištinovú bude pohárový event na Hornej Nitry špecifický. „Keďže v Prievidzi bývam, budem hrať doma,“ podotkla krídelníčka MBK. „Určite ťažšie bude primát obhájiť, ako keď sme ho vlani získali. Máme iný tím ako pred rokom, ale netvrdím, že slabší. Verím, že opäť sa my budeme na konci tešiť, chceme urobiť preto všetko. Je pravda, že dva týždne sme nehrali vážny zápas, no o to je väčšia chuť a guráž. ´Anjelky´ majú tiež svoju silu, no predpokladám finále Ružomberok – Piešťany,“ pripojila Mištinová.

V sezóne 2018/2019 ružomberské basketbalistky v semifinále „pohára“ zdolali Šamorín 85:44 a vo finále Piešťany 78:61.

Ženský program Final Four Budiš Slovenského pohára: 14. februára o 13:00 h.: Ružomberok – Dubček Bratislava, o 15:30 h.: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice, 15. februára o 13:00 h.: zápas o 3. miesto, o 15:30 h.: finále.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia