Na jar bez Brenkusa a Kubíka

Na jar bez Brenkusa a Kubíka

RedakciaŠport11.1.2022

V ružomberskej šatni nechýba len reprezentant Severného Macedónska Tichomír Kostadinov, ktorý, po skončení zmluvy, ďalšiu svoju kariéru spojil s poľským Piastom Glivice, ale aj ďalší dvaja hráči, čo jarnú časť strávia na druholigových „hosťovačkách“ - Adam Brenkus v Bardejove a Tomáš Kubík v Púchove.

Obaja chalani sú po zraneniach, no dali sa už zdravotne dokopy a tak chceme aby znovu nadobudli zápasovú prax a dostávali väčšiu minutáž. Idú do klubov, ktoré prejavili záujem o našich chlapcov. Všetko je dotiahnuté tak, že nám o nich nebudú chýbať pravidelné informácie,“ uviedol hlavný tréner MFK Ružomberok Peter Struhár.

Kubík, ešte nedávno dorastenec, ktorý 22. januára dovŕši 20 rokov, v jeseni sa len raz vo Fortuna lige objavil na ihrisku, keď odohral posledných dvadsať minút v úvodnom kole proti Senici (0:0) a v predchádzajúcom súťažnom ročníku v záveroch naskočil do ôsmich stretnutí.

Skúsenejším harcovníkom je 23 – ročný Brenkus, ten má na svojom konte 49 fortunaligových čiarok, z toho desať v aktuálnom súťažnom ročníku, pričom šesťkrát nastúpil v základnej zostave a pripísal si aj tri gólové nástrely. Potom, 16. októbra 2021 v Žiari nad Hronom v stretnutí s Pohroním prišlo zranenie kolena a roztrhnutý meniskus v ľavom kolene si vyžiadal operačný zákrok. „V niektorých zápasoch sa Adam presadil, dokázal prihrať na góly i skórovať. Zároveň ale treba povedať, že taktiež odohral stretnutia, v ktorých sme chceli od neho viac, hlavne čo sa týka intenzity. V Bardejove má možnosť posunúť sa aj v tomto smere,“ doplnil Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia