Na Klačne hralo o republikové tituly najmladší volejbalisti

Na Klačne hralo o republikové tituly najmladší volejbalisti

RedakciaŠport29.5.2022

V telocvični Základnej školy Klačno včera a dnes prebiehal finálový turnaj majstrovstiev Slovenska mladších žiakov v trojkovom volejbale. Zlatými medailami boli dekorovaní chlapci TJ Slávia Svidník. Domáci poter skončil na poslednom 6. mieste, bez zisku setu, ale pre chalanov konfrontácia s najlepšími družstvami v republike, bola obrovská a nezaplatiteľná škola.

Vôbec neľutujeme, že si na svoje plecia zobrali hostiteľskú rolu. Spokojné boli zúčastnené kluby, delegát Slovenskej volejbalovej federácie i rozhodcovia,“ rozhovoril sa predseda poriadajúceho VK One Ružomberok a tréner domácej družiny Tomáš Varga. „Pre našich hráčov to bolo úplne niečo nové. Zbieranie skúseností i psychické zoceľovanie sa. Chalani boli nútení vysporiadať sa so situáciou, že v každom zápase stojí proti ním mimoriadne silný protivník. Po troch včerajších prehrách, mal som trochu obavy, čo to s ´deckami´ spraví. Avšak dnes prišli v pohode a snažili sa na ihrisku zase nechať všetko. Smelo môžem povedať, že po sobote sa oklepali a na druhý deň odohrali lepšie zápasy, hoci výsledkovo to nevyšlo.“

Azda najbližšiu k zisku setu, ba aj k zápasovému víťazstvu bol kolektív VK One vo svojom poslednom vystúpení proti Komárnu. Prvý set (hralo sa na dva víťazné do 25) podľahol na dvadsať tri a druhý na dvadsať bodov. „Áno, možno sa stretnutie dalo aj vyhrať, lenže už som nebral ohľad na výsledok. Bez ohľadu na to, či skončíme piati, alebo šiesti, som sa pozeral v prvom rade na chlapcov. Chcel som, aby príležitosť dostali všetci, aj tí z lavičky. Nech si to tiež užijú,“ vravel ďalej Varga.

V tamojšej telocvični od začiatku až do konca bolo živo. „Asi najlepšia atmosféra vládla počas nášho úvodného stretnutia so Svidníkom. Súper prišiel s najpočetnejším a najhlučnejším fanklubom, ale ani naši fanúšikovia sa nedali zahanbiť,“ pochvaľoval si šéf VK One.

Medzi mladú zmenu spod vysokej siete zavítal aj direktor ZŠ Klačno Mojmír Šrobár. Otváral turnaj i odovzdával medaily. „Pán riaditeľ nám vychádza maximálne v ústrety. Či už ide o športové triedy, alebo klubový tréningový proces. Za čo sme mu veľmi vďační,“ pripojil Tomáš Varga.

Poradie: 1. TJ Slávia Svidník 14 b., 2. VO 1970 MŠK Púchov 12, 3. ŠVK Tatran Banská Bystrica 10, 4. VKM Stará Ľubovňa 5, 5. VK Spartak UJS Komárno 4, 6. VK One Ružomberok 0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia