Na Klačne priesečník basketbalu, volejbalu, pohybu a angličtiny

Na Klačne priesečník basketbalu, volejbalu, pohybu a angličtiny

RedakciaŠport22.7.2022

Bývalá špičková basketbalistka, olympionička Dagmar Petruf Huťková sa tento týždeň nasťahovala na Klačno, ale nie do paneláku. V areáli ružomberského Fitness centra California rozbalila svoj pilotný streetbalový kemp.

Už vlani, keď tu na ihrisku pre trojkový basketbal bola položená nová umelá podlaha, skrsla vo mne táto myšlienka. Nejako mi však nevyšlo plánovaný zámer aj zorganizovať, takže až teraz,“ rozhovorila sa telocvikárka zo Základnej školy Zarevúca. „Je to svojim spôsobom próba, ako sa takýto pobyt chytí. Preto som dáku veľkú reklamu akcii nerobila, skôr som sa sústredila na našu školu. Keďže ohlasy sú pozitívne, už teraz rozmýšľam nad budúcim rokom, aj o dvoch skupinách. Popri siedmakoch a ôsmakoch, by druhý turnus patril mladším ´deckám´. Takže išlo by o dve zhruba dvanásťčlenné skupiny.“

Dopoludnia ovládla „basketbalka“ a druhé fázy, vyplnil volejbal na piesku. „Snažila som sa, aby deti mali pestrý program. Každý deň sa začínalo hodinovou rozcvičkou pri hudbe, do ktorej známa cvičiteľka aerobicu Mária Fongusová pripájali tiež strečingové a jógové veci. Pauzu, po návrate z obeda, zase oživila anglická konverzácia a rôzne hry, o čo sa starala moja kolegyňa Michaela Camberová. Dvakrát k deťom zavítala i Sofia Csiffáryová, ktorá hrávala v ružomberskom klube basketbal,“ doplnila denné „menu“ Petruf-Huťková.

Je to taký super školský tábor,“ pochvaľovala si Natália Golisová, členka družstva žiačok MBK Ružomberok, ktoré na tohtoročných majstrovstvách Slovenska získalo strieborné medaily. „Každý deň si užívame. Máme aj dvoch skvelých zabávačov – Ondreja Škvareka a Richarda Petrufa. Nasmejeme sa až – až.“ Ondro Škvarek, brat basketbalistky Evy Škvarekovej aj nás presvedčil, že stále niečo vymýšľa. „Mňa sem stiahli dvaja kamaráti, spolužiaci. Hoci hrávam futbal za Ludrovú, baví ma i basketbal a volejbal. Je to tu pestré, parádna zábava po každej stránke. Takisto vynikajúca partia, vyznal sa 14 – ročný chalan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia