Na Klačne už počuť servisy

Na Klačne už počuť servisy

RedakciaŠport22.4.2020

Od dnes (22. apríla) sú na Slovensku otvorené vonkajšie športoviská pre bezkontaktné športy, ktoré pre pandémiu koronavírusu boli zatvorené šesť týždňov. Do tejto kategórie patria aj tenisové kurty. Ide o prvú fázu uvoľnenia reštrikcií, ale netýka sa športových podujatí. Tie, spolu s otvorením vnútorných športovísk, by mala dostať „zelenú“ až v poslednej, štvrtej fáze.

Už som sa tejto chvíle nevedel dočkať. Veď, čo sa týka tenisu, poldruha mesiaca nemám žiadny príjem. A narobený som ako kôň. Boli dni, keď som pri príprave dvorcov denne našliapal aj 16-17 km. Po tom, čo v Čechách spustili vonkajšie športoviská, predpokladal som, že i nás k tomu dôjde,“ rozprával správca tenisového areálu Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Kľačno Milan Sekera, ktorý má tiež svoju vlastnú tréningovú skupinu, pozostávajúcu z ôsmich mládežníkov a dvoch „dospelákov“.

Už dnes na tehlovej antuke lietali prvé loptičky. „Hneď v pondelok, po večerných televíznych novinách, som všetkým hráčom lanského ročníka Ružomberskej tenisovej ligy (RBL) i ďalším pravidelným návštevníkom nášho areálu napísal, že od stredy 22. apríla otvárame sezónu a prijímame prihlášky do našej dlhodobej súťaže,“ pokračoval očividne spokojný Sekera.

Päť kurtov na Klačne už bolo nahotovaných na Veľkonočnú nedeľu, no až od dnes zase slúžia svojmu účelu. „Ako sa oteplilo, som sa pustil do roboty, bolo to presne 9. marca. Na Veľkonočný pondelok mi silný vietor zmietol antuku, takže bolo treba zase dvorce poreparovať. Momentálne síce ešte doznievajú ranné mrazy, no keďže je sucho, na podklad nemajú žiadny vplyv,“ vysvetľoval ďalej Sekera.

Nič nebráni ani tomu, aby sa tiež roztočil ďalší, už 11. ročník RBL. „Keďže súťaž funguje na princípe, že dvaja hráči si dohodnú termín, odohrajú zápas a nahlásia výsledok, nejde o žiadne väčšie zhromažďovanie sa ľudí. Ligu spúšťame od 1. mája. Už sa nám prihlásilo šesť dvojíc, takže je reálny predpoklad, že opäť budeme mať prvú a druhú ligu mužov i súťaž zmiešaných dvojíc. Otáznik akurát visí nad našimi tradičnými turnajmi – Klačno Open v dvojhre, ktorý spravidla býva na konci júna a septembrové podujatie vo štvorhre. Všetko ale závisí od spoločenskej situácie,“ uzavrel Milan Sekera.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia