Na Klačno Open 2020 v singloch organizátori narátali 45 tenisov

Na Klačno Open 2020 v "singloch" organizátori narátali 45 tenisov

RedakciaŠport14.9.2020

U mužov sedemnásť „prvoligistov“, jedenásť „druholigistov“ a päť masters (nad 60 rokov) a k tomu dvanásť žien. Takéto počty pritiahol 11. ročník tenisového turnaja amatérov v dvojhre Klačno Open na antukových dvorcoch Fitness centra California.

Najprv som zvažoval, či tento turnaj vôbec budem robiť a napokon záujem prevýšil všetky naše očakávania. Celkove sme sa dostali na nové maximum, nikdy nebolo ani toľko žien. Dobrú reklamu nám robia naši skalní hráči, od nich sa o Klačne dozvedajú zase ďalší ľudia. Zavítali k nám tiež štyri úplní novici z Kysuckého Nového Mesta a z Púchova. Samozrejme, takýto veľký záujem nás všetkých len potešil, no najdôležitejšie bolo, že účastníci odchádzali domov spokojní,“ hodnotil zakladateľ a riaditeľ vydareného „podniku“ Milan Sekera.

Išlo o dvojdňový formát, pričom sobota patrila čisto mužom a nedeľa zase bola „babská“, no zároveň dofinišovala „elitná“ súťaž chlapov, ktorá tento rok nemala vyloženého favorita. „Chýbali doterajší víťazi, takže všetko bolo otvorené. Napokon vyhral môj 13 – ročný zverenec Matej Letavay. Akurát v semifinále ho trochu vytrápil Radovan Belák z Kysuckého Nového Mesta, svojho času špičkový žiacky tenista,“ pokračoval M. Sekera a dodal. „Letavay je síce registrovaný hráč, podobne i druhý môj zverenec 12 – ročný Matúš Makónyi, ale keďže ide naozaj o mladíkov a súhlasili s tým aj ostatní súperi, dostali šancu zahrať si,“ vysvetľoval hlavný hostiteľ.

Bolo to super,“ vyhlásil šťastný Letavay, vždy som túžil, aby raz aj moje meno bolo napísané na putovnom pohári. Samozrejme, všetky zápasy som hral proti starším hráčom, slušne sa však ku mne správali,“ pripojil žiak Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Ženskú dvojhru tretíkrát za sebou ovládla Jela Lovašová z Levíc.

VÝSLEDKY

Muži: I. liga – semifinále: Letavay (Ružomberok) – Belák (Kysucké Nové Mesto) 6:2, 6:7, 10:7, Lovaš (Levice) – Hatala (Ružomberok) 6:2, 6:4, finále: Letavay – Lovaš 6:2, 6:4.

Muži: II. liga: 1. Makónyi, 2. Dušička (obaja Ružomberok), 3. Hlinka (Bratislava).

Muži nad 60 rokov: 1. Plančík, 2. Repa (obaja Ružomberok), 3. A. Bobček (Dolný Kubín).

Ženy – semifinále: Lovašová (Levice) – Sekerová (Ružomberok) 4:0, 4:2, Fleischerová (Ráztočno) – Kozolková (Bratislava) 5:3, 4:1, finále: Lovašová – Fleischerová 5:3, 4:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia