Na Klačno Open víťazné poháre do Dolného Kubína a Novák

Na Klačno Open víťazné poháre do Dolného Kubína a Novák

Ján SvrčekŠport4.7.2023

Po dvojročnej výluke sa na tenisové kurty ružomberského Fitness centra California vrátil turnaj rekreačných hráčov Klačno Open vo štvorhrách. Išlo o dvojdňové podujatie, keď prvý deň patril desiatim mužským dvojiciam a druhý ženským párom.

Smelo môžem povedať, že išlo o úspešné podujatie, ktoré zdobila aj vzácna vyrovnanosť. Až na víťazov mužskej súťaže, kde Oravci Patrik Zrnčík a Ján Bartoš, boli výnimoční a jednoznačne nad ostatnými vyčnievali. Inak zväčša išlo o trojsetové duely. Podujatiu žičilo aj počasie, takisto chutil guláš. Prvý raz sa stalo, že nám nezostala ani jedna porcia,“ uviedol hlavný organizátor akcie Milan Sekera, ktorý už niekoľko rokov má pod svojou kuratelou tenisový areál na Klačne.

V mužskej odnoži Zrnčík s Bartošom vo finále zdolali bratov Vladimíra (Turík) a Pavla (Lisková) Hatiarovcov 2:0. „Veru, po dlhom čase som zavítal do Ružomberka a na Klačno. Väčšinou sa zúčastňujem turnajov v Čechách. Prišiel som podporiť Milana Sekeru a tiež si užiť takú uvoľnenú atmosféru. Oddýchnuť si, stretnúť sa s chalanmi, zaspomínať na staré časy i zistiť, čo sa od mojej poslednej návštevy zmenilo. Vždy tu človek nájde veľmi príjemných ľudí,“ vyznal sa P. Zrnčík, ktorý ako futbalista niekoľko sezón potiahol aj v OŠK Švošov. „Tiež je mojim koníčkom retro tenis z roku 1920. Bol som ho predviesť aj na oslavách tenisovej storočnice Slovana Bratislava, keď ma oslovil Miloslav Mečíř,“ doložil muž, ktorý tento rok dovŕši päťdesiatku.

Ženskú súťaž ovládli Dáša Laciková a Ivana Veterníková z Novák.

Klačno Open vo dvojhre je tento rok naplánovaný na 10. a 11. septembra. Pôjde už o jeho 14. diel.

Z VÝSLEDKOV

Muži: 1. Zrnčík, Bartoš (obaja Dolný Kubín), 2. Vladimír a Pavol Hatiarovci (Turík, Lisková), 3. Beňuš, Záhorec (Ružomberok, Černová), ženy: 1. Laciková, Vetrníková (obe Nováky), 2. Fleischerová, Lukášiková (Rátočno, Handlová), 3. Bronišová, Bradiaková (Partizánske, Nováky).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia