Na konferencii LFZ vyžrebovali aj súťažný ročník 2020/2021

Na konferencii LFZ vyžrebovali aj súťažný ročník 2020/2021

RedakciaŠport4.7.2020

V piatok (3. júla) sa v Liptovskom Mikuláši konala konferencia Liptovského futbalového zväzu (LFZ).

Pôvodne sme sa mali zísť v marci, no kvôli korone došlo k odloženiu konferencie. Na programe bola správa o činnosti zväzu, čerpanie rozpočtu a schválenie nového. Celé rokovanie malo veľmi kultivovaný priebeh, za čo som všetkým prítomným poďakoval. Tiež som pripomenul, že futbal má ľudí zbližovať, veď ide o športovo-spoločenský fenomén,“ uviedol pre náš portál predseda LFC Igor Repa.

Súčasťou výročného snemovania bolo aj vyžrebovanie nového ročníka súťaží. „U dospelých sa neprihlásila len Veterná Poruba, čo je pozitívna správa. Mal som obavy, či neprídeme o viac mužstiev. Všade človek počuje, že obecné zastupiteľstvá škrtajú peniaze pre futbal. Trochu nás tiež zneistil Letný pohár, v ktorom štartuje šestnásť tímov, no čakalo sa viac. Je obdivuhodné, že v mimoriadne zložitej situácii naše kluby idú ďalej. Šiesta a siedma liga bude mať po štrnásť mužstiev a ôsma trinásť účastníkov. Úvodné kolá sú vyžrebované na 1. a 2. augusta. Aj v súťažiach mládeže došlo iba k minimálnym zmenám,“ pripojil I. Repa.

Zajtra (5. júla) záverečným kolom (o konečné umiestnenie) vyvrcholí Letný pohár LFZ a týždeň, pred ostrým štartom sezóny 2020/2021, teda 26. júla (o 16. hod.) sa odohrá finále Zimného pohára LFZ Ľubeľa – Černová v Liskovej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia