Na kongrese SZĽH bol aj Ružomberčan J. Horváth

Na kongrese SZĽH bol aj Ružomberčan J. Horváth

RedakciaŠport10.5.2022

V prvom termíne, 18. marca, sa pre obštrukciu niektorých delegátov, kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) nemohol uskutočniť. Včera už zasadnutie najvyššieho orgánu SZĽH prebehlo bez problémov a svoj prezidentský post obhájil Miroslav Šatan, ktorý o 93 hlasov zdolal druhého kandidáta, riaditeľa HK Poprad Ľudovíta Jurinyiho. Medzi 81 delegátmi bol aj predseda Mestského hokejového klubu Ružomberok Jozef Horváth.

Netajím, po neuskutočnenom kongrese v marci som cítil zlosť a rozhorčenie. Veď kto pozná Miroslava Šatana, minimálne z médií, vidí, o akú hokejovú osobnosť a autoritu ide a že má vážny záujem aj o ďalší rozvoj nášho športu,“ rozhovoril sa J. Horváth.

Prvý muž ružomberského hokeja, mal už dávno jasno, že voliť bude hokejovú legendu. „Bola by to obrovská škoda, prestrihnúť kontinuitu, takisto v práci s mládežou, čo sa nás zvlášť týka. Aj táto oblasť je rozpracovaná na niekoľko rokov dopredu. Miro Šatan tiež predstavuje záruku pre sponzorov zväzu, že všetky financie budú správne využité v celej škále od mládeže, až po reprezentáciu. Veľmi dôležité je, že do výkonného výboru sa dostali ľudia, ktorí sú na rovnakej vlnovej dĺžke ako staronový prezident a väčšina klubov. Od druhého kandidáta na najvyšší post sme nepočuli žiadnu konkrétnu víziu, či načrtnuté projekty do budúcnosti. Ani čo sa týka mládeže. Neviem, ako by dobre rozbehnuté veci, ktoré sa týkajú aj nášho klubu, pokračovali, alebo čo by sa dialo,“ pokračoval J. Horváth.

Kongres schválil aj úpravu vekových kategórií pre prebiehajúci olympijský cyklus. Zmena príde do praxe na začiatku sezóny 2022/2023. V novom modeli už nefiguruje kategória kadeti. „Všetko smeruje k vytvoreniu ôsmich hokejových akadémií, ktoré by na Slovensku mali postupne vznikať. Podľa novej štruktúry u junioroch pôjde o tri ročníky narodenia. Ďalej to budú dva ročníky dorastencov. Kategória starších žiakov bude po novom zastrešovať ôsmakov a deviatkov a u mladších žiakov šiestakov a siedmakov. Všetky posuny smerujú k spoločnému cieľu, zvýšiť mládežnícku základňu v celej šírke a tiež pripraviť hráčov pre vážny dospelácky hokej,“ dodal J. Horváth.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia