Na linke Ružomberok - Krasnojarsk s trénerom MBK Ružomberok Jurajom Sujom

Na linke Ružomberok - Krasnojarsk s trénerom MBK Ružomberok Jurajom Sujom

RedakciaŠport9.1.2019

Na 13:10 hod. stredoeurópskeho času je stanovený úvodný rozskok zajtra (10. januára) odvetného stretnutia 1. kola play-off Európskeho pohára FIBA o postup medzi šestnásť najlepších tímov Jenisej Krasnojarsk (Rus.) – MBK Ružomberok. Pred týždňom (3. januára) slovenský vicemajster vo svojej Koniarni vyhral 80:74. V dejisku zápasu sme sa telefonicky spojili s hlavným trénerom basketbalovej Ruže Jurajom Sujom.

Ako ste docestovali do tretieho najväčšieho mesta Sibíra?

- Odlet z Viedne do Moskvy niečo meškal a z ruskej metropole do Krasnojarska o niečo viac, zhruba poldruha hodiny, no nebol v tom žiadny problém. Náročná cesta prebehla fajn.

S akým počasím vás ďaleký Sibír privítal?

- Teplota vzduchu je tu asi ako u nás. Dnes bol však pekný slnečný deň, tak sme sa boli s dievčatami aj trochu prejsť.

Čo možno povedať o hale a o dnešnom tréningu?

- V hale, hoci ide o zimný štadión, nebola dáka zima, ale ľad pod palubovkou cítiť. Koše sú dosť tvrdé, ako všetky prenosné. Niekoľkohodinovú cestu bolo na dievčatách vidno, trochu ťažšie sa na začiatku hýbali, ale odrobili dobrý, poctivý tréning. Sami vedeli, že ho veľmi potrebujú.

Ako vnímate atmosféru v tíme?

- Dôležité je, že hráčky sa neboja, sú v pohode, z družstva mám príjemný pocit. Už len, aby sa odhodlanie dievčat prejavilo aj zajtra na ihrisku. Ten vnútorný komfort však nemôže byť veľký, je nutná akási rovnováha medzi uvoľnením a pozitívnym stresom.

Čo môžete využiť v odvete z prvého merania síl?

- Domáci duel nám neukázal nič nové, iba potvrdil to, čo sme o ruskom družstve vedeli. Ničím nás Krasnojarsk neprekvapil.

To znamená, že kľúčom k úspechu je eliminácia dvoch amerických hviezd Jeniseja Stephanie Mavungovej a Miši Hinesovej-Allenovej?

- Eliminovať tieto ťahúňky sa nám nepodarí, ale potrebujeme čo najviac minimalizovať ich vplyv na vývoj stretnutia. Na druhej strane však nemôžeme otvoriť priestor ostatným hráčkam, ktoré sú takisto schopné z rôznych pozícií skórovať. Proste, čaká nás náročná úloha.

V ruskej najvyššej súťaži Jenisej Krasnojarsk v nedeľu podľahol Invente Kursk pod jej košmi 63:70, čo bola jeho piata ligová prehra, keď pred poslednou štvrtinou mal k dobru šesť bodov – 48:42.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia