Na Málinom Brde a v Hrabove veľké prekážkové krosy

Na Málinom Brde a v Hrabove veľké prekážkové krosy

RedakciaŠport18.9.2020

V ružomberskom stredisku Ski & Bike Family Park Malinô Brdo momentálne finišujú prípravy na prestížne víkendové zápolenia série Spartan Trifesta.

Dvojdňové podujatie pozostáva z troch pretekov pre dospelých - v sobotu (19. septembra) Spartan Best polmaratón (22 km trať, s tridsiatimi prekážkami, 1200 štartujúcich) a v nedeľu (20. septembra) Spartan Super (10 km, 25 prekážok, 1600 štartujúcich) a Spartan Sprint (5 km, 20 prekážok, 1200 štartujúcich). Súčasťou prvého dňa je (od 15. hod.) tiež Spartan Kids pre deti vo veku od 4 do 14 rokov, kde je prihlásených 300 chlapcov a dievčat. Celodenný program v sobotu a v nedeľu začína úvodnými štartmi už o 6. hod.

Pandémia COVID-19 poznačila aj tento populárny prekážkový „podnik“ s andrenalínovým nábojom. „Naše kapacity boli výrazne zredukované, aby sme boli schopní dodržať stanovené nariadenia vlády. Pretekári budú štartovať vo vlnách po 50 ľudí, každých päť minút. V bežnom režime sa na trať vydáva naraz 250 pretekárov po pätnástich minútach. Taktiež sme museli preteky detí stlačiť do jedného dňa. Zaviedli sme veľa opatrení, aby bola zabezpečená bezpečnosť pretekárov - meranie teploty pred vstupom na registráciu, povinná dezinfekcia po príchode, pričom dezinfekčné prostriedky budú k dispozícií aj po každej prekážke na trati. Tiež sme obmedzili catering pre pretekárov v našom zázemí, boli zrušené sprchy a šatne a deti môžu na preteky prísť v sprievode len s jedným rodičom,“ uviedla riaditeľka Malinô Brdo Spartan Trifesta víkendu Magdaléna Lehocká.

Organizátori boli nútení logisticky tak vyskladať program, aby v žiadnom okamihu počet ľudí vo vymedzenom priestore nepresiahol číslo tisíc.

V akcii bude aj 15 – členná partia ružomberského športového klubu Spartan race Training Groups (STG) Ružomberok). Domáci subjekt má svoje „želiezka“ vo všetkých súťažiach.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia