Na Málinom Brde triumfoval Kubínčan R. Judiak pred kondičákom P. Vlhovej Š. Klimčíkom

Na Málinom Brde triumfoval Kubínčan R. Judiak pred "kondičákom" P. Vlhovej Š. Klimčíkom

RedakciaŠport6.8.2022

Malinô Brdo ski&bike family park opäť dal verejnosti najavo, že je skvelým „kolbišťom“ pre všetky športy, ktoré majú horský charakter. Po troch rokoch opäť do tohto rezortu zavítal Cross duatlon (4,8 km, s prevýšením 410 m jazda na bicykli + 4,2 km, s prevýšením 300 m beh), ktorý bol druhým podnikom známej série 123 Athlon. Organizátori v ružomberskom stredisku vytiahli parádne „štreky“, veru hodné názvu podujatia. Akurát pre hostiteľov bolo trochu sklamaním, že do „štartoviek“ sa zapísalo len 59 pretekárov, keď čakali viac.

Absolútnym víťazom sa stal Róbert Judiak, ktorý takmer „Malinô“ zmeškal. „Už to vyzeralo, že vôbec nenastúpim, lebo som zaspal. Keď som sa doma, v Dolnom Kubíne zobudil bolo pol deviatej a o pol desiatej sa štartovalo. Hneď som vytiahol z postele otca, ten súhlasil a išiel so mnou, lenže žiadnu rozcvičku som už nestihol,“ vysvetľoval 18 – ročný Oravčan. „O prvenstve som rozhodol v mojej silnej disciplíne v behu. Tam som si veril,“ doplnil Judiak.

Druhá priečka absolútne i medzi mužmi do 39 rokov patrila Šimonovi Klimčíkovi, kondičnému trénerovi Petry Vlhovej. „Prišiel som si schuti zašportovať. Tento kút mám rád, cítim sa tu ako doma,“ vravel 29 – ročný Klimčík, ktorého rukami už prešli viacerí vrcholoví športovci, vrátane vodných slalomárov Jakuba Grigara a Alexandra Slafkovského. „Už som myslel, že dá sa aj vyhrať, veď bicykel ma posunul na prvé miesto. Avšak súper bol v behu lepší. Bol som tu na duatlone aj v minulosti, avšak nové trate sa mi viac páčia.“

Z Ružomberčanov sa ako prvý na vrchol Málina Brda vyštveral Martin Šramo. „Áno, som veľmi spokojný,“ pritakal celkove piaty a v hlavnej mužskej kategórii štvrtý, člen Malinô SkiAlp Team – u. „Raz mi spadla retiazka vpredu, na ´jednotke´, našťastie rýchlo sa mi ju podarilo nahodiť. Napokon všetko bolo v pohode. Myslím si, že obe moje disciplíny boli vyrovnané.“

Zuzana Jančiová z Černovej bola zase najrýchlejšia ružomberská „baba“. „Som tu tretí raz po sebe, no teraz všetko bolo iné, ťažšie, ale super. Prišla som v rámci prípravy na Žiarsky duatlon,“ vysvetľovala tretia u žien do 40 rokov.

VÝSLEDKY

Juniori: 1. Jonek (Maratón klub Rajec) 50:00, muži do 39 rokov: 1. Judiak (Zolnaskyrunningteam(Ski alpinista.sk) 45:11, 2. Klimčík (Tri Tatry Triathlon Team) 46:41, 3. Mrovčák (Slovenský raj) 48:19, 4. Šramo (Malino SkiAlp Team) 49,35, do 49 rokov: 1. Herceg (Suncycle.sk Cycling Team) 49:00, 6. Csiffáry (Triatlon Ružomberok) 56:14, nad 50 rokov: 1. Cogan (Uličské Krivé) 53:28, ženy do 40 rokov: 1. Váleková (TJ Družba Smrečany/Žiar) 56:41, 2. Horňáková (Liptovský Mikuláš) 58:41, 3. Jančiová (Moji ľudia Černová) 1:01:49, nad 40 rokov: 1. Trégerová (Liptovský Hrádok) 1:01:26.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia