Na obrazovky prichádza aj basketbal

Na obrazovky prichádza aj basketbal

RedakciaŠport15.3.2022

Na športovom kanáli RTVS sa už od zajtra rozbehnú priame prenosy zo slovenských basketbalových a hádzanárskych najvyšších súťaží. To znamená, že verejnoprávny okruh divákom ponúkne tiež stretnutia Niké extraligy basketbalistiek.

Zajtra je na programe prvý zápas mužskej Niké SBL Prievidza – Inter Bratislava. „Áno, je reálne, aby aj niektoré semifinálové duely RTVS odvysielala. Ešte sa nejaké veci doťahujú, musí byť aj zosúladenie s hádzanou. Nie zo všetkých hál však bude možné priamy prenos zabezpečiť. Čo sa týka Koniarne, v tomto smere nie je žiadny problém. Pri výbere sa bude zohľadňovať viac faktorov. Kľúčovým je atraktivita zápasu, jeho význam. Začiatky televíznych stretnutí budú o 16.30 hod. V závere ženskej extraligy skôr to vychádza na stredajšie zápasy play-off, nuž uvidíme,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V každom prípade je len pozitívum, keď popri futbale a hokeji, sa týmto spôsobom televízia prvý raz otvorí tiež basketbalistom, basketbalistkám, hádzanárom a hádzanárkam.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia