Na pódiu H. Holubčík a C. Korf

Na pódiu H. Holubčík a C. Korf

RedakciaŠport29.6.2021

Na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise mladšieho žiactva v Bratislave päťkrát na krkoch cinkali „kovy“ členom ŠKST Ružomberok.

Medzi chlapcami Jakub Holubčík získal striebornú medailu v „singli“, keď až vo finále podľahol rebríčkovej „jednotke“ Damiánovi Flórovi z Hlohovca 0:3. Ružomberský talent bol tiež druhý v chlapčenskej štvorhre s Róbertom Olejníkom (Valaliky) a bronz pridal v mixe s Alicou Kubjatkovou z Čadce.

Carolinu Korf, ako nasadenú „päťku“ v dvojhre vo štvrťfinále stopla neskoršia majsterka republiky Kubjatková. V zmiešanej štvorhre ružomberská hráčka spolu s Damiánom Flórom dosiahla až na titul. V dievčenskom „debli“ Korf s Lilianou Guassardo (Krompachy) bola tretia.

Jakub Holubčík, ako štvrtý hráč slovenského rebríčka, dosiahol v dvojhre pekný výsledok, s ktorým sme ani nerátali. Úspešne si počínal i vo štvorhrách. Sám sa presvedčil, že keď sa poctivo venuje stolnému tenisu, tak sa to aj oplatí. Je to šikovný chalan. Spokojnosť možno vysloviť i na adresu Caroliny Corf. Ide dievčinu, ktorá ešte o rok bude mladšia žiačka a trénuje v Prievidzi,“ uviedol prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

VÝSLEDKY

Dvojhra chlapci – semifinále: Hlolubčík (ŠKST Ružomberok) – Kokavec (ŠK ŠOG Nitra) 3:2, finále: Flóro (ŠK Para TT Hlohovec) – Holubčík 3:0, štvorhra chlapci – semifinále: Petrík, Ivanič (Obaja TTC Nové Zámky) – Holubčík, Olejník (STO Valaliky) 0:3, finále: Flóro, Kokavec – Holubčík, Olejník 3:1, štvorhra dievčatá – semifinále: Kubjatková, Diková (ŠKST Topoľčany) – Guassardo (MŠK STO Krompachy), Korf 3:1, zmiešaná štvorhra – semifinále: Kokavec, Diková – Holubčík, Kubjatková (MSK Čadca) 3:0, Droba (STK Devínska Nová Ves), Vanišová (STK Pezinok) - Flóro, Korf (ŠKST Ružomberok) 0:3, finále: Kokavec, Diková – Flóro, Korf 2:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia