Na populárnom štafetovom behu dva ružomberské tímy a jeden lúžnanský

Na populárnom štafetovom behu dva ružomberské tímy a jeden lúžnanský

RedakciaŠport13.8.2022

Dnes sa začal 10. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Ide o 345 km dlhú trať z Jasnej do Bratislavy. Náročnú, ale zaujímavú tortúru sa opäť rozhodli sprobovať aj tri „dvanástky“ z Ružomberského okresu. Konečná podoba štartovnej listiny obsahovala 187 kolektívov.

Tím Ružomberok v pohybe dnes, ešte pred štartom, mal svoju prezentáciu pred Mestským úradom na Námestí A. Hlinku. „Sme plní očakávania, naše nahlásené časy patria k najlepším. Svedčí o tom aj fakt, že sme štartovali poslední. Netajím, máme smelé ambície, byť v prvej trojke. Podarilo sa vyskladať doteraz jednu z najlepších štafiet,“ vravel optimisticky naladený kapitán Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe, ktoré sa prihlásilo piaty raz a už dobylo i dve strieborné priečky (1018 a 2019) Samuel Dvorštiak.

Absolútny debut na štreke z Demänovskej doliny do hlavného mesta má niekdajší špičkový mládežnícky plavec a potom triatlonista a v súčasnosti predovšetkým milovník bežeckých vertikálov a skialpinista Maximilián Medvecký. „Idem dať do toho mladícke grády, nech je niekto na tratí aj rýchlejší,“ smial sa len 17 – ročný gymnazista. „Podujatie Od Tatier k Dunaju je veľkým lákadlom. Človek skúsi a uvidí niečo nové. Oslovili ma chalani, keď zvlášť som bol v kontakte s Dominikom Pavlíčkom, tak som súhlasil.“

Okrem Medveckého premiéru v šíkoch Ružomberka v pohybe absolvuje tiež Peter Potkan, no ten už má na najznámejšom štafetovom evente dve čiarky s iným zoskupením z centra dolného Liptova, Flash Runners. „Do tejto partie som sa dostal cez Matúša Vlčka, s ktorým trénujem. Behať som začal pred šiestimi rokmi, keď mi bolo tridsaťtri. Nuž a veľmi rýchlo som sa do behu zamiloval. Venujem mu toľko času, koľko je možné,“ vyznal sa učiteľ anglického jazyka a informatiky na Základnej škole Zarevúca v Ružomberku.

Ideme sa druhýkrát zabaviť, je to úžasná akcia,“ vyhlásil Ladislav Pethö z družstva Ružomberok (hobby – profíci). „Keď som chodil po atletických pretekoch, za nejakých dvadsať minút bolo po všetkom. Toto je niečo úplne iné. Dvojdňové podujatie, plné emócií a zážitkov, pričom rozoberieme aj kopec tém. Ja, ako veterán, som prvý člen štafety, nech ostatní majú motiváciu zlikvidovať stratu, ktorá po mojom úseku vznikne.“

Šiestykrát na štart do Jasnej merali cestu Liptovskí Lúžňania. „Oficiálne stále som ja kapitánom, ale podobne ako vlani nebežím. Priestor dostávajú tí mladší. Všetko som však pripravil a porichtoval. Teraz je to len bežcoch. Našim hlavným mottom opäť je, šťastne sa a zdraví vrátiť domov. Zase sa beží i cez našu obec, čo je veľký zážitok pre ľudí pri ceste i celý lúžňanský tím. Na ceste do Bratislavy, podobne ako pred rokom, má všetko pod palcom Martin Mihálik,“ uviedol Jozef Piller,

Ružomberok v pohybe: Martin Hatala, Martin Šramo, Peter Potkan, Branislav Dlhovič, Tomáš Kučka, Samuel Dvorštiak, Dominik Pavlíček, Pavol Hanula, Ľuboslav Palguta, Danka Hanulová, Maximilián Medvecký, Miroslav Macko.

Ružomberok (hobby – profíci): Ladislav Pethö, Martin Pethö, Zuzana Biel, Jakub Kmeťko, Jozef Žiaran, Ľubomír Kotrády, Tomáš Hrnčiar, Richard Makovický, Michal Matula, Miroslav Polák, Janka Králova, Rastislav Tomčík.

Liptovskí Lúžňania: Martin Mihálik, Juraj Švanda, Tomáš Veselovský, Milan Dudáš, Tomáš Vierik. Martin Švanda, Filip Sirota, Martin Dudáš, Martin Veselovský, Patrik Uhrík, Roman Ratulovský.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia