Na ružomberskej súťaži liezla najlepšie Banskobystričanka Lenka Furdíková

Na ružomberskej súťaži liezla najlepšie Banskobystričanka Lenka Furdíková

RedakciaŠport25.3.2019

Na 7. ročníku Ulenfeldovho pohára v lezení na umelej stene, ktorý v sobotu usporiadal Horolezecký klub Iames Ružomberok v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej, sa o celodenný maratón postaralo 49 súťažiacich.

Prišlo 28 chlapcov a dievčat do 14 rokov, čo je rekordné číslo, s takým záujmom sme nerátali,“ zvestoval nám dopoludnia hlavný rozhodca podujatia a jeden z nosných organizátorov Július Stančok a sám bol zvedavý, koľko poobede pribudne dospelákov a mládeže nad 15 rokov. Napokon pri prezentácii štartovnú listinu naplnilo 21 mien. „Tu sme čakali trochu väčšiu cifru, určite svoje urobilo krásne slnečné počasie a tak niektorí, medzi nimi aj tradiční účastníci dali prednosť prírode a možno už išli aj na skaly. Ale nevadí, celkove sme veľmi spokojní,“ nadviazal Stančok.

V oboch hlavných kategóriách ružomberská akcia, ktorá prvý raz trónila aj v kalendári Slovenského pohára, vykatapultovala nových víťazov. Medzi mužmi prvenstvo patrilo Martinovi Gendovi z Martina a medzi ženami Lenke Furdíkovej z Banskej Bystrice a tá sa stala aj absolútnou víťazkou. „U mužov to bola veľká a vyrovnaná bitka. V ženskej súťaži suverénne dominovala slovenská reprezentantka Lenka Furdíková,“ vysvetľoval hlavný arbiter. Najlepší z organizačného klubu bol Michal Stráňay, ktorý skončil druhý.

Podobne ako v minulých rokoch, aktéri mali „vykolíkovaných“ osem ciest a vo vyšších kategóriách ešte tri veľmi náročné finálové. „Ráta sa počet zvládnutých ciest a zón, tiež počet pokusov,“ podotkol Stančok k pravidlám.

Výsledky – muži: 1. Genda (Martin), 2. Stráňay, 3. Žifčák, 4. Beháň (všetci HK Iames Ružomberok), ženy: 1. Furdíková (CCC Banská Bystrica), 2. Štofová, 3. Glembová (obe HK Imaes Ružomberok), juniori: 1. Patterson (ASA Banská Bystrica), juniorky: 1. Masláková (CCC Banská Bystrica), chlapci do 14 rokov: 1. Senko (HK Iames Ružomberok), dievčatá do 14 rokov: 1. Lapinová (Horoklub Banská Bystrica), chlapci do 10 rokov: 1: Belopotočan (Horoklub Banská Bystrica), dievčatá do 10 rokov: 1. Sališová (HK Zlaté Moravce).© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia