Na ružomberskom zimáku sa zišli tímy siedmakov

Na ružomberskom "zimáku" sa zišli tímy siedmakov

RedakciaŠport18.4.2022

Víťazom Veľkonočného hokejového turnaja žiakov 7. roč., ktorý prebiehal na Zimnom štadióne S. Mikitu v Ružomberku, sa stalo družstvo HT MHK 32 Liptovský Mikuláš s plným bodovým ziskom, pred tímom HOBA Bratislava a HK mládež Michalovce. Domácemu kolektívu patrila štvrtá priečka.

Netajím, chceli sme viac, výsledkovo, ani herne nám domáce podujatie nevyšlo. Po náročnom závere sezóne, kde v lige bolo treba zvládnuť niekoľko dohrávok a ešte sme vycestovali aj na turnaj do Prahy, už asi toho na chlapcov bolo priveľa. Napríklad víťazný Liptovský Mikuláš sme v ligovej súťaži vždy zdolali a teraz prvý raz s ním prehrali,“ konštatoval tréner ružomberských siedmakov a šéf mládeže poriadajúceho klubu Patrik Oravec.

Šesť celkov z rôznych kútov republiky hralo systémom každý s každým. „Hoci s umiestnením nevládne pokojnosť, celkove turnaj hodnotím pozitívne. Chalani zase niečo zažili, stretli sa súpermi, s ktorými počas sezóny neodohrali žiadny zápas. Takže zvykali si aj na niečo nové. Akcia bola veľmi dobre pripravená, čo je predovšetkým zásluha skúseného klubového manažéra Petra Matejku. Vynikajúca bola tiež divácka kulisa,“ pripojil P. Oravec.

Konečné poradie: 1. HT MHK 32 Liptovský Mikuláš 10 b., 2. HOBA Bratislava 8, 3. HK mládež Michalovce 4, 5. MHK Ružomberok 4, 5. HK Spišská Nová Ves 2, 6. MŠKM Trebišov 2.

Ružomberské výsledky: MHK – Michalovce 0:2, Spišská Nová Ves – MHK 0:8, HOBA – MHK 3:1, Trebišov – MHK 3:5.

Už tento piatok (22. apríla) sa na ružomberskom „zimáku“ začne ďalšie zaujímavé podujatie, a to Final Four ligovej súťaže starších žiakov a kadetov. Družstvá o republikové tituly budú bojovať do nedele (24. apríla).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia