Na skialpinistickom evente opäť prvý J. Šiarnik

Na skialpinistickom evente opäť prvý J. Šiarnik

RedakciaŠport6.2.2023

Včera (5. februára) v ružomberskom lyžiarskom stredisku vyvrcholil dvojdňový skialpinistický víkend. Po sobotňajšom verticale, prišiel na rad šprint, dokonca aj s puncom republikového šampionátu v tejto olympijskej disciplíne.

V hlavnej mužskej kategórii pretekári najprv prešli kvalifikáciou, potom dvanásť najlepších čakalo semifinálové sito a na záver top šesticu finálová bitka.

Podobne ako v sobotu na večernom challengy, aj na podujatí s názvom Malinô Brdo Šprint race triumfoval slovenský reprezentant Jakub Šiarnik z SK Žiarska dolina. „Vyrazili sme s Kristiánom Jánošíkom. Vpredu sme sa spolu naťahovali. Môj súper sa dostal aj do čela. Moje ´prezúvačky´ však boli rýchlejšie. Na konci výšľapu sa mi podarilo získať asi päť metrový náskok. No ´Kikov´ potom stratil lyžu. Okruh bol super, už v priebehu týždňa, v utorok som si ho bol pozrieť,“ dal sa počuť nový republikový šampión v skialpinistickom šprinte.

„Veru, mal som veľkú smolu,“ konštatoval K. Jánošík. „V samom závere stúpania sa mi pohlo viazanie a tým som si zacvakol lyžu. Nedalo sa šliapať a Jakub odskočil. Získal nejakých päť metrov k dobru. Už mi bolo jasné, že v technickom zjazde ho nedám, preto bol zámer ísť skôr na istotu, veď za mnou bola veľká diera. No, čo sa nestalo, v jednej, v nenáročnej zákrute mi vypla lyža, povyváľal som sa na snehu a bolo treba ju najprv nájsť. Nuž vtedy ma všetci predbehli. Zviedol som pekný súboj s Kubom, ale neviem, čo sa v rozhodujúcej chvíli pritrafilo, či pod adrenalínom nejaká moja chyba, alebo zahaprovalo viazanie. Keby k tejto ´zrade´ nedošlo a skončil by som strieborný, lenže ani s tým by asi nezavládla spokojnosť. Bol by som takisto naštvaný, cítil som sa výborne a veril, že aj Šiarnika môžem zdolať,“ dopovedal 23 – ročný chalan z Liptovskej Lúžnej, ktorý háji farby PROefekt team – u.

Šéf poriadajúceho Malinô SkiAlp team - u a riaditeľ oboch pretekov Michal Stano, mal z víkendu, hoci po organizačnej stránke mimoriadne náročného, príjemný pocit. „S celkovým priebehom pretekov sme spokojní, aj ohlasy boli pozitívne. Momentálne náš najlepší skialpinista Jakub Šiarnik sa o šprintérskej trati vyjadril, že má medzinárodné parametre, čo človeka len poteší. Ale priznám sa, celkove sme čakali o niečo viac štartujúcich. Možno i počasie dosť, najmä v sobotu, zavážilo,“ hodnotil P. Stano.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia