Na Slovenskom pohári horských cyklistov M. Ulík chýbal, K. Jánošík piaty

Na Slovenskom pohári horských cyklistov M. Ulík chýbal, K. Jánošík piaty

RedakciaŠport7.6.2021

Včera sa v Žarnovici išlo 3. kolo Slovenského pohára MTB XCO, ktoré v porovnaní s predchádzajúcim v Turčianskych Tepliciach nemali medzinárodný punc.

Hlavnú mužskú kategóriu elitu, podobne ako v Turci, ovládol Banskobystričan Martin Haring. Na piatej pozícii prešiel cieľom Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, ktorý háji farby PRO Efekt Teamu – u. „Áno, je to prvá päťka, lenže mojou povinnosťou bolo skončiť medzi najlepšími tromi, keďže na štarte chýbali zahraniční jazdci. Preteky sa pre mňa vyvíjali fajn, do ´polky´ som sa držal na čele, lenže potom nastal zlom a telo odoprelo poslušnosť. Ďalšie tri kolá, celkove sa išlo šesť, to už nebol boj so súpermi, lenže samého so sebou. Oveľa spokojnejší som bol týždeň predtým v Turčianskych Tepliciach. Tu na podujatí UCI C1 som skončil jedenásty a tretí zo Slovákov,“ vravel 21 – ročný K. Jánošík, ktorý v aktuálnej sezóne je nastavený tiež pre ďalšie cyklistické disciplíny. „Zatiaľ moja príprava bola zameraná na cross country, no určite sprobujem aj maratóny a cestu. Mesiac jún bude zväčša tréningový.“

V nedeľu sa na štartovú čiaru nepostavil Matej Ulík z Liptovskej Osady. „V poslednom čase už toho bolo priveľa, potreboval som si jeden víkend vydýchnuť. Najbližší ma čaká Svetový pohár v Rakúsku,“ vysvetľoval slovenský reprezentant, ktorý jazdí za Expres CZ Tufo Team Kolín.

Kadet Ján Vierik z Tatrana OŠK Liptovská Osada opäť potvrdil, že vo svojej kategórii patrí v republike do absolútnej špičky, keď si v 29 – člennom pelotóne vyjazdil bronzový „flek“.

Z výsledkov – muži elite: 1. Haring (Dukla Banská Bystrica) 1:17:29, 5. K. Jánošík (PRO Efekt Team/Liptovská Lúžna) 1:22:10, masters „B“: 1. Barényi (Trek KCK Oslany) 42:00, 7. Martiška (KNAC Ružomberok) 51:11, masters „C“: 1. Kacina (Climberg Sport Team) 31:05, 6. M. Jánošík 34:30, 7. Hulej 35:30 (obaja KNAC Ružomberok), kadeti: 1. Schwarzbacher (ŠK Železiarne Podbrezová) 43:01, 3. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) 43:59.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia