Na Slovnaft Cupe v Liptovskej Teplej bol aj hokejista Š. Nemec

Na Slovnaft Cupe v Liptovskej Teplej bol aj hokejista Š. Nemec

RedakciaŠport11.8.2022

Bol to futbalový sviatok. Podľa miestnych vyšperkovaný najväčšou návštevou. Tri stovky divákov rámcovali včerajší duel 1. kola Slovnaft Cupu vo futbale medzi OŠK Renop Liptovská Teplá a TJ Družstevník Liptovská Štiavnica (1:0). Aj po skončení zápasu sa ešte v tamojšom športovom „areáliku“ sedelo a debatovalo pri špičkovom guláši a pivku.

Manažérke miestnej „koženej“ Janke Húšťovej sa takto naplnila jedna veľká túžba, dotiahnuť do Liptovskej Teplej zápas Slovenského pohára. Mužstvo trénera Jána Kovalčíka to dokázalo triumfom v najvyššej liptovskej súťaži a postupom pod ligovú pyramídu Stredoslovenského futbalového zväzu.

Kde – kto bol zvedavý na včerajšiu konfrontáciu, ktorej víťaz v 2. kole národnej pohárovej súťaže vyzve vicemajstra MFK Ružomberok. Na štadiónik, kde sa nedávno krstila nová tribúnka, zavítal, pre mnohých nečakane, aj slovenský hokejový reprezentant v hokeji a držiteľ bronzovej medaily zo Zimných olympijských hier v Pekingu Šimon Nemec. „Prišiel som na pozvanie môjho veľmi dobrého kamaráta Vladimíra Šimalčíka, s ktorým som svojho času hrával hokej. Netajím, som aj futbalový fanúšik, tak, prečo by som si nechal ujsť takéto derby,“ rozhovoril sa 18 – ročný Mikulášan, ktorý bol tento rok dvojkou draftu do NHL.

Hviezda spomínaného draftu vždy mala blízko aj ku „koženej“. „Na tomto ihrisku nie som prvýkrát. Asi som tu raz už aj odohral jeden zápas, ale na to si už presne nespomínam. V regionálnych futbalových súťažiach som bol hráčom Dúbravy a Palúdzkej.“

Fakt, že 23., alebo 24. augusta Teplania privítajú fortunaligistu, mimoriadne talentovanému hokejistovi ani nebolo treba pripomínať. „Dobre som vedel, že sa hrá sa o Ružomberok. Asi opäť prídem. Už sa teším, koľko tu bude ľudí,“ dodal Šimon Nemec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia