Na Takáča nikto z fortunaligistov nemal

Na Takáča nikto z fortunaligistov nemal

RedakciaŠport20.4.2020

Futbalisti kopačky vymenili za joypady. Počas víkendu sa uskutočnil turnaj prvoligistov v počítačovej hre FIFA 20. Jeho suverénnym víťazom sa stal Ružomberčan Dalibor Takáč, ktorý dvojdňový „podnik“ z domáceho pohodlia zvládol bez jediného zakopnutia, keď vo finále zdolal Trnavčana Bogdana Mitreu 3:1.

Všetci sme sa zabavili, no bolo to hlavne pre dobrú vec. Výhra 1500 eur pôjde ružomberskému Centru sociálnych služieb Trojlístok,“ rozprával 22 – ročný stredopoliar spod Čebraťa.

Vo virtuálnom turnaji na hernej konzole Sony PlayStation 4 malo každé mužstvo Fortuna ligy svojho zástupcu. Nominovaný hráč si vybral dva obľúbené svetové kluby, pretože FIFA 20 slovenské tímy neponúka. Takáč sa rozhodol pre anglický FC Liverpool a taliansky Juventus Turín. „Mojim najobľúbenejším mužstvom je Borusia Dortmund, ale v tejto počítačovej hre sa mi najviac darí, keď „nastupujem“ práve za Liverpool alebo Juventus,“ vysvetlil ružomberský futbalista.

Člen družiny trénera Jána Haspru, najprv s plným bodovým ziskom ovládol základnú skupinu a potom v rovnakom „laufe“ pokračoval aj vo vyraďovacej fáze. „Keď som bol malý, tak som hrával futbal na PlayStation. Čo sa však týka reálneho futbalu, z neho skúsenosti človek za počítačom nemôže využiť,“ vysvetlil počítačový majster tajomstvo svojho úspechu. „Už by som ale najradšej bol na skutočnom ihrisku,“ pripojil Dalibor Takáč.

V dueli o bronz Matúš Begala z Michaloviec vyhral nad Achrafom El Mahdiouvom z Trenčína 4:3.

Hneď v nedeľu večer som dostal tú milú správu. Veľmi ma to potešilo, strašne si to vážim. Už niekoľko rokov veľmi intenzívne funguje spolupráca medzi futbalovým klubom a našim zariadením. Prvé dotyky s MFK Ružomberok boli pre niektorých chalanov doslova životným zážitkom. Je cenné, že aj v takejto chvíli si niekto na nás spomenul,“ uviedol riaditeľ obdareného Trojlístka Anton Machola.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia