Na tartane si pripomenuli založenie MOV

Na tartane si pripomenuli založenie MOV

RedakciaŠport21.6.2019

V piatok (21. júna) tartanový ovál ma Základnej škole Zarevúca patril Behu olympijského dňa (BOD), ktorý zorganizovalo Centrum voľného času Elán s Olympijským klubom Liptova a hostiteľskou „zéeškou“.

Ružomberok sa už pravidelne zapojil do celosvetového projektu na počesť vzniku Medzinárodného olympijského výboru (MOV) 23. júna 1894 v Paríži. Tohtoročnú kapitolu napísalo 285 chlapcov a dievčat.

Úvod patril predškolákom (tých bolo najviac), ktorí ukrojili 50 m. Potom prišli k slovu základné školy, ich reprezentanti už krúžili na 220 m ovále. „Bodka“ stredných škôl bola, ako zvyčajne, až príliš diétna. Akurát Gymnázium sv. Andreja vyslalo svoje kvarteto (traja chalani a jedna dievčina). Ostatné stredné školy sa zaujímavej výzve obrátili chrbtom. Aj tie, ktoré v minulosti si ctili podporu olympijských ideí. O pódiové miesta v každej kategórii boli tvrdé boje.

Ešte skôr než zaznel pokyn v úvodnému štartu, sa k prítomným prihovorili viceprimátor Michal Lazar a riaditeľ CVČ Elán Pavol Svrček. Vzácnymi hosťami olympijského eventu boli smelo možno povedať osobnosti „koženej“ 38 – násobný slovenský reprezentant a v súčasnosti asistent hlavného kouča ružomberského A mužstva Marek Sapara a aktuálny kapitán futbalovej Ruže, bývalý reprezentant do 21 rokov a laureát Jedenástky ročníka 2028/2019 Dominik Kružliak.

Keď vidíme tieto decká, oživia sa u mňa spomienky na vlastné detstvo. Tiež som začínal behať po ihrisku a potom sa ešte k tomu pridala lopta. Za školu som chodil aj behať, na telocviku som musel zvládnuť aj dvanásťminútovku,“ vyznal sa Marek Sapara, kapitán ružomberského mužstva pri zisku double v sezóne 2005/2006.

Ja som býval v Palúdzke a od malička sme sa na hocijakých ihriskách naháňali za loptou, či už na tráve alebo na asfalte. V súčasnej dobe už menej detí športuje, aj preto takéto podujatie je skvelá vec,“ pripojil Dominik Kružliak.

Výsledky: materské školy – chlapci: 1. Korbel (MŠ A. Bernoláka Ružomberok), 2. Ondrejka (MŠ sv. Lujzy Rbk), 3. Maga (MŠ A. Bernoláka), dievčatá: 1. Tomašková, 2. Kellerová (obe MŠ Bernoláka), 3. Gočová (MŠ sv. Lujzy), 1. - 2. roč. ZŠ – chlapci: 1. T. Krška (ZŠ Zarevúca Ružomberok), 2. Mirjanský (ZŠ Klačno Rbk), 3. Plaskúr (ZŠ Bystrická cesta Rbk), dievčatá: 1. I. Veselovská (ZŠ a MŠ Liptovská Osada), 2. Húsková (ZŠ a MŠ Ľubochňa), 3. Davidová (ZŠ sv. Vincenta Rbk), 3. - roč. ZŠ - chlapci: 1. Pánči (ZŠ a MŠ L. Osada), 2. Novák (ZŠ Zarevúca), 3. Domiter (ZŠ Bystrická cesta), 4. - 5. roč. ZŠ – chlapci: 2. Rajnoha (ZŠ Klačno), 3. Furdek (ZŠ Zarevúca), meno víťaza jeho zákonný zástupca v zmysle zákona o ochrane osobných údajov nedovolil uverejniť, dievčatá: 1. Kajdová, 2. Obertová (obe ZŠ Zarevúca), 3. T. Letková (ZŠ Bystrická cesta), 6. - 7. roč. - chlapci: 1. Vrťo (ZŠ Zarevúca), 2. Kútnik (ZŠ a MŠ Ľubochňa), 3. Synak (ZŠ Zarevúca), dievčatá: 1. Kubeková, 2. Hrabušová (obe ZŠ Bystrická cesta), 3. Ďuratná (ZŠ a MŠ Ľubochňa), 8 – 9 – roč. ZŠ - chlapci: 1. M. Kalanka, 2. J. Kalanka, 3. O. Olos (všetci ZŠ a MŠ Ľubochňa), dievčatá: 1. Kršková (ZS Zarevúca), 2. Húsková (ZŠ a MŠ Ľubochňa, 3. Gromová (Diagnostické centrum Rbk), stredné školy – chlapci: 1. Zubček, 2. Rehánek, 3. Durdík, dievčatá: 1. Surová (všetci Gymnázium sv. Andreja).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia