Na tlačovke aj o dosť nezmyselnom opatrení

Na tlačovke aj o dosť nezmyselnom opatrení

RedakciaŠport21.7.2021

V piatok (23. júla) duelom Trenčín – Zlaté Moravce odštartuje ďalší ročník futbalovej Fortuna ligy. Únia ligových klubov i účastníci najvyššej súťaži hlasno kričia za návrat fanúšikov na tribúny, no stále platí, že, hoci celé Slovensko nabralo zelenú farbu, môže do hľadiska prísť, bez ohľadu na veľkosť štadióna, len tisíc „duší“. Táto téma zarezonovala aj na utorkovej tlačovke MFK Ružomberok.

Je to zlá správa nielen pre futbal, ale i celý slovenský šport,“ vyhlásil generálny riaditeľ ružomberského klubu Ľubomír Golis. „Som za to, aby sme boli opatrení, lenže číslo tisíc, podľa mňa nemá žiadnu logiku. Náš štadión má kapacitu okolo päť tisíc divákov. No potom sú kluby, ktorých kapacita je viacnásobne vyššia. Takéto rozhodnutia sa veľmi ťažko chápu aj v kontexte podmienok, pre vstup ľudí na štadión, ktoré sú veľmi tvrdé. Pýtam sa, prečo by zaočkované osoby, nemohli zvýšiť povolený divácky limit? Náš klub je jednoznačne za zmenu doterajších pravidiel.“

Kluby robili všetko preto, aby v ekonomicky mimoriadnych časoch prežili. S vypätím všetkých síl viac – menej pandémiu ustáli. Preto je nepochopiteľné, aby znovu mali pred sebou aj dosť ťažko vysvetliteľné prekážky.

V spoločnosti médií sa k danej téme vyjadrili aj ďalší dvaja zástupcovia klubu. „Určite diváci v hľadisku majú vplyv na výkony hráčov. Dokážu prispieť k atraktivite diania na ihrisku. Nič iné nám nezostáva, len sa s tým vyrovnať. Chcem len veriť, že čoskoro sa aj futbal vráti do bežných koľají,“ reagoval tréner ružomberského mužstva Peter Struhár.

Všetci dobre vieme, že futbal sa hrá pre divákov, maximálne stanovená tisícka je málo. Som za dodržiavanie opatrení, no odborníci to musia prehodnotiť. Samozrejme, najradšej by som bol, keby na futbal chodilo, čo najviac ľudí,“ pripojil svoj názor kapitán futbalovej Ruže Ján Maslo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia