Na trávnatom koberci pod Čebraťom veľké súboje nastupujúcej zmeny

Na trávnatom koberci pod Čebraťom veľké súboje nastupujúcej zmeny

RedakciaŠport21.5.2023

Šéf prípraviek MFK Ružomberok Róbert Hazucha je známy tiež svojou organizátorskou aktivitou, či už ide o letné, alebo halové turnajové formáty pre najmladšiu futbalovú zmenu, prípadne iné aktivity, vrátane zaujímavých besied. Dnes na túto reťaz pripojil ďalší článok – Pohár primátora mesta kategórie U 11.

Už dávnejšie mal šéf hostiteľského súkolia „zabukovanú“ šesticu účastníkov, no postupne, z rôznych dôvodov sa mu až tri družstvá ospravedlnili. Najprv to bol FC Prešov, po ňom AS Trenčín a FC Košice. „Niekedy príde aj takáto komplikácia. Kluby v prihlásia svoje tímy aj na dva turnaje v jednom termíne, aby si všetci chalani, prípadne i dievčatá zahrali, no napokon im dačo do toho príde a nie je v ich možnostiach pokryť obe podujatia. Hneď sme to však riešili. Boli oslovené ďalšie dve družstvá a sami sme postavili dva výbery, čo v danej situácii bolo len pozitívom. Príležitosť tak dostala celá naša ´ú jedenástka´, všetci chalani si to mohli užiť a do sýta si zahrať. Celkove prevažujú len príjemné pocity. Turnaj mal dobrú úroveň, všetkých pätnásť zápasov bolo na hlavnej hracej ploche v žičlivej atmosfére,“ uviedol R. Hazucha.

Účastnícke medaily si z rúk primátora mesta Ľubomíra Kubáňa a športového manažéra MFK Ružomberok Milana Bezáka prevzali všetci hráči, či hráčky. Víťazom sa stal poter FC Petržalka, s plným bodovým ziskom a so skóre 25:2. „Bol to skvele zorganizovaný turnaj, pričom veľmi si ceníme, že na hlavnom štadióne fortunaligistu. Obrovská emócia pre tieto decká, neopakovateľný zážitok. Samozrejme, ohromne sa tešíme tiež z našich výkonov. Krok za krokom a trpezlivo sme išli za svojim cieľom. Som hrdý na túto partiu. Ružomberčanom, aj za to, ako sa o nás postarali, patrí veľké ďakujem, dal sa počuť jeden z dvoch petržalských trénerov.

Záverečný blok vyhodnotenia, kde sme spoznali tiež držiteľov individuálnych ocenení, bol vyšperkovaný milou gratuláciou. Rodičia ružomberských „decák“ zablahoželali mužovi, ktorý bol dušou tohto vydareného podniku k jeho päťdesiatke. „Róbert Hazucha, Róbert Hazucha…“, skandovali na počesť jubilanta ľudia na tribúne i „decká“ na zelenom koberci. Pripomeňme, že niekdajší prvoligový hráč a dlhoročný tréner najmladšieho podhubia futbalovej Ruže, okrúhle narodeniny oslávil 16. mája.

Pre túto kategóriu je určite mimoriadne povzbudivé zahrať si futbal na hlavnom ihrisku účastníka prvej ligy a v krásnej atmosfére. S rodičmi, starými rodičmi, či ďalšími rodinnými príslušníkmi na tribúne. Tí vytvorili veľmi peknú futbalovú kulisu. Spontánna gratulácia Róbertovi Hazuchovi, ktorý je našom klube ťažko nahraditeľný, bola úžasná,“ nezakrýval spokojnosť aj Ľ. Kubáň.

Poradie: 1. FC Petržalka 15 b., 2. Spartak Trnava 12, 3. MFK Ružomberok II 7, 4. MFK Ružomberok I 5, 5. FK Prohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 3, 6. FŠ M. Hamšíka Banská Bystrica 1.

Ocenení jednotlivci – brankár: Anton Hrušecký (Banská Bystrica), strelec: Adam Dzielava (Trnava) – 10 gólov, hráč: Patrik Achberger (Petržalka).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia