Na umelej tráve pod Čebraťom vybuchla (gólová) bomba

Na umelej tráve pod Čebraťom vybuchla (gólová) bomba

RedakciaŠport2.11.2018

Totálna demontáž majstra na „umelke“ pod Čebraťom! Jednoznačne možno vyhlásiť po zápase 13. kola I. ligy starších dorastencov vo futbale, v ktorom „devätnástka“ MFK Ružomberok vyfackala obhajcu titulu, rovesníkov MŠK Žiliny 9:0.

Áno, bolo to niečo nevídané,“ pritakal tréner ružomberského družstva Ján Haspra, ml. „Žilina je ohromný pojem v mládežníckom futbale, na vysokej úrovni funguje jej ´pyramída´, akadémia a nám sa podaril takýto husársky kúsok. Hrali sme veľmi múdro, takticky i technicky vyspelo. Chlapci mali dosť šancí aj v predchádzajúcich kolách, lenže teraz v koncovke žiarili. Napokon sa zrodil bláznivý, ale pre nás úžasný výsledok,“ vravel Haspra.

Po polhodine hry bol na ukazovateli stav 3:0, do polčasu v sieti mladých „šošonov“ skončila ešte jedna lopta, keď čistý hetrik zavŕšil Tomáš Bobček. Tomu patrilo i posledné slovo pri ružomberskej streleckej kanonáde. „Cez polčas som chalanov upozorňoval, že stretnutie sa ešte neskončilo, že naďalej treba byť v strehu. Stačí, ak Žilina otvorí druhú ´polku´ jedným-dvomi gólmi a môže zápas zdramatizovať. Tak, ako som predpokladal, po zmene strán boli hostia aktívni, vytvorili si prevahu, ale náš piaty gól po brejkovej situácii ich už úplne položil. Je pravda, že strelecky sa presadil štvorgólový Tomáš Bobček, lenže vysoké víťazstvo je dielom celého kolektívu. Chalani vkuse dreli, vlastná im bola sympatická snaha vždy vybojovať loptu a potom sa už vpredu presadzovali zakončovatelia. Tentoraz naše rýchle protiútoky boli skutočne smrtonosné,“ pokračoval ružomberský kouč.

Ján Haspra, ml. už ako kouč, bol aj v role asistenta pri ružomberskom „áčku“, kde – čo zažil, ale na takto bohatú gólovú úrodu si nespomína. „Boli časy, keď ružomberský dorast posielal súperov domov s peknými nádielkami, no ´deviatka´ ešte nikdy nepadla. A nie proti hocikomu, ale v súboji so Žilinou, ktorá reprezentovala Slovensko v mládežníckej Lige majstrov,“ uzavrel tréner MFK.

Ružomberskí starší dorastenci (zatiaľ) parádne šliapu a vedú tabuľku s bilanciou 9 víťazstiev, 2 remízy a 2 prehry, s jednobodovým náskokom pred Trenčínom, tretia Trnava má o dva body menej. Do konca jesene sú ešte na programe štyri kolá.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 9:0 (4:0), góly: T. Bobček 4, M. Kmeť 3 (1 z 11 m), Dopater 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia