Na umelke sa zatiaľ všetko odkladá

Na "umelke" sa zatiaľ všetko odkladá

RedakciaŠport9.3.2021

V sobotu (13. marca) sa mal konať Ulenfeldov pohár, 8. ročník oblastnej súťaže na umelej stene a Slovenský pohár kategórie C. Avšak pandémia koronavírusu nedovolila členom Horolezeckého klubu Iames Ružomberok dokonca na tretí pokus zorganizovať svoje podujatie.

Súťaž sme ani nepripravovali, pretože už v januári boli zrejmé, že v štandardnom režime to nebude možné. Celú zimu sme sa ani nedostali na našu stenu v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej,“ vysvetľoval Július Stančok z HK Iames.

Vlani lezecká „umelka“ sa dočkala veľkej modernizácie a rozšírenia. Ružomberskí horolezci ju však nestihli ani otvoriť. „To nás mrzí najviac, že sa vôbec nemohlo liezť. Verím, že ak sa epidemiologická situácia upokojí, tak slávnostne stenu otvoríme a pravdepodobne zároveň si aj pripomenieme 70. výročie vzniku klubu a v inom termíne pripravíme Ulenfeldov pohár,“ pokračoval J. Stančok.

Hoci klubová činnosť je absolútne stopnutá, členovia HK Iames do hôr nakuknú. „Lezieme individuálne, takisto sa chalani venujú skialpinizmu. V našom regióne sú podmienky veľmi dobré, takže sa vieme zabaviť,“ dodal J. Stančok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia