Na úvod druhej fázy prehra s bystrickými pumami

Na úvod druhej fázy prehra s bystrickými "pumami"

Ján SvrčekŠport20.1.2024

V úvodnom kole nadstavbovej prvej štvorky Niké extraligy basketbalistky MBK Ružomberok podľahli Slávii Banská Bystrica 58:64.

Stretnutie nezastihlo ružomberské "žabky" v optimálnej hernej pohode, ani forme. Hoci bojovnosť a nasadenie im absolútne nemožno vytknúť, zlyhali hlavne v zlomových chvíľach a totálne boli "pohádané" s koncovkou.

Dlho Koniareň bola svedkom vyrovnanej partie. V prvom polčase (31:34) ani jeden tím súperovi neodskočil viac než o tri "body"bodíky", zväčša "tabuľa" hlásila rozdiel jedného-dvoch bodov. V závere tretej "desaťtminútovky" nastal čiastočný herný chaos na domácej strane, čo bola voda na mlyn banskobystrických "púm". Poslednú štvrtinu družstvá otvárali za stavu 41:45, čiže všetko bolo otvorené. Potom však padli dve trojky Striešovej (41:51) a neskôr sa ukázalo, že išlo o kľúčové momenty tohto duelu. V 34. min. Ružomberčanky svoje manko stiahli na päť bodov - 48:53. O dve minúty na to ich mínus zase narástlo na desať bodov (48:58). Ešte 2:06 sek. pred klaksónom akú-takú nádej trojkou vykresala Hadačová (54:60), ale aj tá sa rozplynula.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Mali sme šťastie, že sme s našim výkonom prehrali iba o šesť bodov, to je zázrak. Dievčatá do zápasu vložili kopec energie, lenže bez útočnej kvality a s takou streľbu, ako ukázali. Prvý polčas pokojne mohol skončiť o dvanásť bodov v náš prospech. Lenže, to je keby a basketbal sa hrá na koše. Súperkám sme darovali 32 trestných hodov. To ako sa dnes pískalo, nie je však v mojej náplni hodnotiť. My sme ale úplne všetko obrátene v zápase robili. Podľa papierových predpokladov, keď sa pozrieme na káder Banskej Bystrice a náš, je konečný výsledok pre nás dobrý. No nemôžem byť spokojný, mňa zaujíma výkon."

MBK Ružomberok - Slávia Banská Bystrica 58:64 (17:20, 31:34, 41:45)

Body MBK: Andělová 13, Jackovecová 11, Kaliuzhna 10, Havranová 9, Buknová 5, Urbanová 4, Mikovčáková a Hadačová po 3 - najviac bodov Slávia: Martišková 18, Mujovičová 12, Pulliamová 11, Striešová 8. Diváci: 411. Rozhodovali: Kúkelčík, Ribakovs, Gacík. Štvrtiny: 17:20, 14:14, 10:11, 17:19.