Na úvod hasprovci vyhrali nad Liptovským Mikulášom 2:1

Na úvod "hasprovci" vyhrali nad Liptovským Mikulášom 2:1

RedakciaŠport18.1.2020

Futbalisti MFK Ružomberok v sobotu (18. januára) otvorili blok zimných prípravných stretnutí s druholigovým Tatranom Liptovský Mikuláš, ktorý zdolali 2:1. Zápas bol netradične vyskladaný z troch tridsaťminútových častí.

Skóre otvoril bývalý ružomberský hráč v mikulášskom drese Kotora a o výsledkový obrat sa postarali Almási a Miroslav Almaský.

V prvom rade som chcel vidieť a spoznať nových chlapcov, ktorí sa prišli ukázať. Zaujímala ma hlavne ich futbalová kvalita. Pre ostatných hráčov zápas bol vítaným spestrením rozbiehajúcej sa zimnej prípravy. Doterajší kondičný cyklus bol náročný a s loptou chalani neboli tak často ako počas sezóny. Išlo o to, aby sme sa trošku rozohrali. Zápas splnil to, čo som od neho očakával,“ hodnotil kouč Ruže Ján Haspra a dodal: „V Liptovskom Mikuláši je niekoľko hráčov, ktorí vyšli z ružomberskej liahne. Samozrejme, že sa chceli ukázať, tak to aj má byť. Takéto stretnutia zvyknú byť vypäté, ale všetko bolo v rámci fair play.“

Ladislav Almási, ktorý len vo štvrtok spečatil svoj prestup z Dunajskej Stredy pod Čebrať, hneď sa uviedol aj gólovým zápisom. „Mám za sebou tri tréningy, 45 zápasových minút a jeden gól. Veľmi pekne mi prihral Števko Gerec. Boli tam ešte aj dve ďalšie šance, hlavičku mi chytil brankár a potom súpera zachránila žrď. Myslím si, že na prvý duel to bolo slušné, nech to tak pokračuje,“ vravel 20 – ročný útočník.

V základnej jedenástke MFK vybehol aj Štefan Gerec, ktorý jeseň predčasne ukončil kvôli svalovému zraneniu v druholigovom stretnutí 24. novembra 2019 za B tím proti Podbrezovej (2:0). „Každý futbalista chce predovšetkým hrať a ja nie som výnimka. Človeka samozrejme poteší, keď sa vráti do zápasového režimu. V plnej záťaži to nebola jednoduchá partia, vedeli sme, že súper z nižšej súťaže sa bude chcieť na nás vytiahnuť. Netajím, po dlhej pauze som sa ťažko rozbiehal,“ vyznal sa Gerec.

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (2:1)

Góly: 21. Almási, 32. Mir. Almaský – 17. Kotora.

Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš, J. Maslo, Almási, Holub, Takáč, Twardzik, Gerec, Kostadinov, Múdry, Kojnok. Od 31. min.: Kohár – Mojžiš, Twardzik (47. Filinský), Maslo (47. Mário Mrva), Holub (47. Jakubov), Kojnok (47. Kmeť), Chríbik, Mir. Almaský, Brenkus, Almási (47. M. Bobček), Novotný. Od 61. min.: Frühwald – Filinský, Mário Mrva, Holub, Jakubov, Kmeť, Kudlička, Dopater, Chríbik (73. Mir. Almaský), M. Bobček, R. Kružliak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia