Na úvod víťazné naladenie futbalovej Ruže

Na úvod víťazné naladenie futbalovej Ruže

RedakciaŠport22.6.2021

Futbalisti MFK Ružomberok dnes v prvom prípravnom zápase zdolali vlani piaty tím II. ligy FC Košice 3:0, gólmi Rakytu, Možieša a Regáliho.

Momentálne pocity sú len príjemné. Výsledok odzrkadľuje našu snahu i plnenie dielčích cieľov. Som spokojný, chalani robili to, čo sme od nich chceli. Vzhľadom na to, že išlo o zápasovú ouvertúru, bolo to celkom slušné, čiže máme na čom stavať. Nastúpili dve jedenástky, chceli sme, aby hráči pobili miesta a vo finálnej fáze prípravy zostali tí najlepší,“ hodnotil duel asistent ružomberského kouča Peter Tomko.

Fortunaligistu v 11. min. do vedenia poslal dorastenec Jakub Rakyta, po prihrávke Šefčíka. „Hoci išlo len o prípravu, strašne sa z gólu teším. Je to niečo úžasné, pri debute v základnej zostave. Zároveň ohromné povzbudenie v mojom úsilí vybojovať si miesto v A mužstve,“ nezakrýval eufóriu 18 – ročný odchovanec ružomberskej „koženej“.

Domáci vyskladali dve jedenástky, keď každá odohrala jeden polčas. Akurát dlhšie bol na „placi“ Gerec, ktorý v 12. min. vystriedal zdravotne mierne indisponovaného Boďu.

Aj kapitán Ruže Ján Maslo bol po premiérovej próbe dobre naladený. „Hoci hralo sa v horúčave, bol to dobrý zápas i s pekným výsledkom. Keďže záťaž sa rozdelila na všetkých hráčov, nejaké sily sme aj ušetrili. Konečne sme si zase zahrali, vždy je to lepšie, než len trénovať. Celkove super, aj dobre pripravený trávnik. Košice sa prezentovali ako behavý tím,“ pripojil svoj názor J. Maslo.

MFK Ružomberok – FC Košice 3:0 (1:0)

Góly: 11. Rakyta, 56. Mojžiš, 83. Regáli. Rozhodovali: Dančo - Súkeníková, Burger – 155 divákov.

MFK – 1. polčas: Červeň – J. Maslo, Fabiš, Holub, Selecký, Kochan, Rakyta, Múdry, Dopater, Šefčík, Boďa (12. Gerec), 2. polčas: Frühwald – Mojžiš, V. Jedinák, Madleňák, Luka, Luterán, Zsigmund, Takáč, Gerec, Regáli, Kubík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia