Na úvod zimy: Ružomberok - Pohronie 2:1

Na úvod zimy: Ružomberok - Pohronie 2:1

Ján SvrčekŠport13.1.2024

Futbalisti MFK Ružomberok prípravný zápasový blok otvorili dnešným víťazstvom nad druholigistom FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1.

Prvú príležitosť, po prihrávke Jackuliaka, ešte Švehla nevyužil. O chvíľu na to, v 5. min. už Chobot po individuálnej akcii dostal domáci tím do vedenia. Po zmene strán, v 54. min., po ľavej strane prenikol Marek a Jackuliak jeho ideálnu prihrávku na "päťku" pretavil v druhý gól MFK. V 61. min. Sokol, ktorý medzi ružomberské žrde nastúpil v druhom polčase, "zobral" gól z kopačky Pekára. Ten istý hráč Pohronia v 63. min. z ďalšej výhodnej pozície mieril tesne vedľa. V 70. min. na druhej strane Švehla, po Chrienovom nabití, v tutovke prestrelil bránu hostí. V 75. Pohronie znížilo, keď príliš veľa priestoru v ružomberskej šestnástke dostal Jokel.

V ružomberskom drese nastúpil aj 19 - ročný stredopliar Adam Zapletal, ktorý je pod Čebraťom na skúške (z Dukly Praha B).

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Nedá sa povedať, že po úvodnom zápase sme úplne spokojní. Aj keď to bolo po ťažkom týždni. Napriek tomu sme si predstavovali, že určité veci budú vyzerať lepšie. Myslím si, že čo môžeme kvitovať je prechodová fáza a vytvorenie si množstva príležitostí najmä v prvom polčase i konečný výsledok. Z celkového pohľadu hráči mali veľa strát a nevynútených chýb. Postupný útok nám hlavne v dolnej tretine ihriska robil obrovský problém. Oproti súperovi sme pôsobili ako menej kombinačne zdatní."

Norbert Guľa, tréner Pohronia: "Týždňová práca mužstva vyvrcholila týmto zápasom, z nášho pohľadu proti top súperovi. Stretnutie bolo pre nás náročné, ale bežecky sme ho celkom zvládli. Herne určité úseky boli vyrovnané, s čím sme tiež viac - menej spokojní. Trošku sme horeli pri domácich kontrách. To, čo sme od zápasu očakávali, aj splnil. Na posledných asi dvadsať minút prišli mladí chlapci a takisto to nebolo zlé. Myslím si, že naše mužstvo sa dobre prezentovalo, čo sa týka aktivity, pressingových vecí, ale i herne."

MFK Ružomberok - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)

Ružomberok - 1. polčas: Ťapaj – Úradník, Malý, Mrva, Gabriel, Selecký - Šefčík, Zapletal, Múdry, Chobot – Jackuliak, 2. polčas: Sokol – Luterán, Mrva, Malý, Marek – Tučný, Švehla, Zsigmund, Zapletal (62. Lavrinčík), Hladík – Jackuliak (62. Chrien).

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia