Na veteránskom turnaji v Ružomberku sa zišlo 121 stolných tenistov

Na veteránskom turnaji v Ružomberku sa zišlo 121 stolných tenistov

RedakciaŠport7.5.2019

Na treťom tohtoročnom celoslovenskom stolnotenisovom turnaji mužov veteránov, ktorý usporiadal ŠKST Ružomberok, štartovalo 121 hráčov, z toho traja z Čiech. Najväčšiemu záujmu na dvojdňovom podujatí sa tešila kategória od 50 do 59 rokov, kde sa zišlo 28 vyznavačov „celuloidovej loptičky“.

Z domácich „starých pánov“ sa najďalej, až do finále prekliesnil Jozef Pilarčík, kde podľahol Andrejovi Kučerovi z Trnavy 1:3. „Maximálne by som bol spokojný, keby som vyhral, no skončil som druhý. Musím však uznať tiež kvality finálového súpera, ktorý ma zdolal aj v skupine,“ vravel za pár dní 43 – ročný stolný tenista, ktorý hráva II. ligu za ružomberský klub. K veteránskym súťažiach Pilarčík pripojil: „Kým v lige nastupujete zväčša proti mladým chlapcom, tak na takýchto turnajoch hráte s rovesníkmi. To je hlavné pozitívum.“

Medzi mužskú spoločnosť zavítali aj tri ženy, hoci v rovnakom termíne svoje vlastné veteránske „dostaveníčko“ mali v Martine. Martina Bauerová, bývalá hráčka aj extraligového družstva ružomberských žien, pod dievčenským menom Škultétyová, dosiahla v kategórii od 40 do 49 rokov na bronz. „Minulý rok som sa opäť vrátila k stolnému tenisu. Je príjemné prísť do takejto spoločnosti, kde si to rozdáte s približne rovnako silnými súpermi. A čo sa týka chlapov, za stolmi nie sú žiadni džentlmeni, každý sa snaží vyhrať,“ povedala 41 – ročná stolná tenistka ktorá v sezóne 2007/2008 výrazne pomohla tímu spod Čebraťa k zisku bronzových medailí v extralige. „Na ružomberskú misiu rada spomínam. Hrala som vtedy s Tatianou Bakaiovou a Denisou Lenčovou. Opäť som sa teraz stretla s vtedajším predsedom klubu Mariánom Bystričanom,“ dodala v súčasnosti hráčka Bánoviec nad Bebravou.

Doma zostal ešte jeden „kov“, Branislav Kasanický skončil tretí v súťaži nad 80 rokov.

Víťazi: 40 – 49 rokov: Kučera (Trnava), 50 – 59: Vaverka (Martin), 60 – 64: Pacher (Krupina), 65 – 69: Buzacki (Tvrdošín), 70 – 74: Melko (Martin), 75 – 79: Valárik (Čadca), nad 80 rokov: Ostruška (Bratislava).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia