Na záver ešte prípravný duel: Ružomberok - Trebišov 2:2

Na záver ešte prípravný duel: Ružomberok - Trebišov 2:2

RedakciaŠport2.12.2022

Futbalisti MFK Ružomberok dnes dali definitívnu bodku za jeseňou 2022. Fortunaligista v prípravnom zápase remizoval s účastníkom II. ligy Slavojom Trebišov 2:2.

Stretnutie jednoznačne splnilo náš zámer a hodnotím ho veľmi pozitívne. Tento týždeň s nami trénovali aj štyria chalani z ´devätnástky´ Matúš Matej, Kevin Švehla, Giuliano Antonio Marek a Tobias Bujňaček, ktorých sme chceli vidieť tiež v samotnom zápase. Ich vystúpenia boli pozitívne. Mali veľmi dobré myšlienky a ukázali aj technickú kvalitu. Napokon Švehla sa presadil tiež strelecky. Takisto priestor dostali chalani z ´áčka´, ktorí počas sezóny mali menej príležitostí. Chceme si takto vytvoriť obraz, že s kým sa dá na jar rátať a koho možno pošleme na hosťovania,“ objasnil pointu prípravnej konfrontácie ružomberský kouč Peter Struhár.

Veľmi pekne ďakujem trénerom za podporu a dôveru. Dnešný zápas som bral ako odmenu. Už raz som za A mužstvo nastúpil, a to v druhom polčase v Slovnaft Cupe v Liptovskej Teplej. No teraz to bolo v základnej zostave a podarilo sa mi dokonca skórovať. Viackrát som to s koncovkou skúšal a raz to vyšlo. Už počas týždňa tréneri od nás chceli, aby sme sa čo najviac ukázali a boli v takom kľude ako v ´devätnástke´, teda bez trémy,“ rozprával 17 – ročný Švehla, ktorý pod Čebrať prestúpil z Martina ako starší žiak a dnes okrem gólu trafil ešte brvno.

Po zápase mali ružomberskí hráči a členovia realizačného tímu spolu so šéfmi klubu generálnym riaditeľom Ľubomírom Golisom a športovým manažérom Milanom Bezákom spoločnú „kapustnicu“ v neďalekom penzióne. „Chlapcom som poďakoval za jeseň. Za ich odvedenú prácu, za prístup k tréningom. Samozrejme, čo sa týka výsledkov, všetci sme si želali, aby táto časť sezóny boli úspešnejšia. Všetkým som poprial hlavne zdravie, tiež nech si trochu oddýchnu, aby na začiatku januára prišli plní síl,“ doplnil tréner Struhár.

MFK Ružomberok – FK Slavoj Trebišov 2:2 (0:0)

Góly: 50. Macejko, 75. Švehla - 62. Sanusi, 78. Attah.

MFK – 1. polčas: Frühwald – Fabiš, Mrva, Malý, Selecký – Úradník, Halabrín, Tučný, Luterán, Švehla – T. Bobček, 2. polčas: Ťapaj – Marek, Mrva, Luka, Selecký (68. Madleňák) – Bujňaček, Luterán (68. Švehla) – Úradník (68. Gerec), Rakyta, Macejko – Matej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia