Na záver prípravy bezgólová remíza v Nitre

Na záver prípravy bezgólová remíza v Nitre

RedakciaŠport6.6.2020

Bola to tretia a zároveň posledná zápasová próba futbalistov MFK Ružomberok pred reštartom Fortuna ligy, ktorý je nalinkovaný na 13. júna.

V dueli, s prívlastkom tréningový, Liptáci pod Zoborom remizovali s FC Nitra 0:0.

Aj preto, že išlo o generálku pred ligovým stretnutím na Slovane, hlavne sme chceli, aby nám na sto percent fungovala defenzívna činnosť. S jej zvládnutím môžem vysloviť veľkú spokojnosť. No opäť rozpaky mám z našej koncovky. Chlapci sa tlačili pred súperovu bránu, no bolo to dosť nevýrazné a všetky, aj sľubné príležitosti zostali nevyužité. O nepremieňaní šancí sa mi už ani nechce hovoriť, je to obohraná platňa. Finálnu fázu jednoznačne musíme zlepšiť. Potrebujeme to zlomiť,“ hodnotil tréner Ruže Ján Haspra.

Gól mohol padnúť na jednej i druhej strane, no „egálový“ stav zápasu viac – menej sluší. „Možno povedať, že išlo o vyrovnané stretnutie, viac vyložených šancí však malo naše mužstvo. V domácom tíme bol nebezpečný Ristovski, ktorý párkrát vpredu pohrozil, ale sme to vyriešili. Nitra bola veľmi dobrým, naozaj zdatným súperom,“ hovoril ďalej Haspra.

Až na maróda Filipa Twardzika a rekonvalescenta Mareka Zsigmunda, mali tréneri Ruže všetkých ostatných hráčov k dispozícii. Prvý raz, po koronapauze medzi žrďami stál Matúš Macík, ktorý len v pondelok sa, po zdravotných patáliách, pridal mužstvu. „Matúš už pred zápasom pôsobil dojmom, akoby len sedem minút od reštartu prípravy nebol s kádrom,“ pochválil svojho gólmana Haspra.

FC Nitra – MFK Ružomberok 0:0

MFK: Macík – Čurma, Mário Mrva, J. Maslo - Mojžiš, Kostadinov, Takáč, Ďungel, Múdry - Regáli, T. Bobček. Striedali: Krajčírik – Kmeť, Almási, Mir. Almaský, Holub, Madleňák, Gerec, Filinský, Dopater.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia