Na záver sa konal ešte spoločný obed

Na záver sa konal ešte spoločný obed

RedakciaŠport24.4.2019

Oslavy dvanásteho zlata v rámci samostatného Slovenska pod extraligovými košmi sa skončili neskoro v noci zo soboty na nedeľu. Z Koniarne nasledoval presun do Concordia pubu, kde si hráčky aj s realizačným tímom slasť titulu po dlhých šestnástich rokoch vychutnávali spolu s fanúšikmi.

Oficiálnu bodku za mimoriadne vydarenou sezónou 2018/2019, ktorá ružomberskému klubu priniesla „double“ - víťazstvá v extralige i v Slovenskom pohári a postup medzi šestnásť najlepších tímov v Európskom pohári FIBA, dal dnes (24. apríla) spoločný obed v Panskom dome. Za slávnostne prestretým stolom už však chýbali zahraničné hráčky, ktoré ráno zamierili na viedenské letisko.

Aj v mene prvého muža mesta Igora Čombora všetkým k takmer dokonalej sezóne zablahoželal viceprimátor Michal Lazár. „Taký ošiaľ, do ktorého ste dostali divákov v poslednom finálovom zápase proti Piešťanom, už tu dlhé roky nebol. Podobné očakávania teraz každý vkladá aj do budúceho súťažného ročníka. Všetko ale závisí od financií. Verím, že pán Milan Fiľo a jeho spoločnosť Eco-Investment, tak ako doteraz, splní svoje sľuby a aj o rok sa budeme tešiť z ďalších úspechov,“ prihovoril sa prvý zástupca ružomberského primátora.

M. Lazár v úzkom kruhu podal aj jednu dôležitú personálnu informáciu. „Ak ma členovia mestského zastupiteľstva 15. mája schvália, stanem sa novým konateľom MBK Ružomberok,“ prezradil zástupca mesta a jedným dychom dodal: „Dávam vám slovo, že keď dostanem od poslancov dôveru, budem robiť všetko preto, aby klub fungoval ako v posledných rokov. Veď na súčasnú pozíciu sa vyhrabal takmer z podzemia.“

Potom sa slova ujal Michal Slašťan, ktorý štyri roky zastával post konateľa basketbalovej „eseročky“. „Je to logické, že v tejto funkcii pokračuje poslanec a zároveň viceprimátor, keďže ide o mestskú obchodnú spoločnosť.“ Slašťan právom odíde zo stoličky štatutára so vztýčenou hlavou. „To, čo sme pred rokom sľúbili, sme aj pretavili do reality. Absolutórium patrí Jurajovi Sujovi, Michalovi Porubčanovi a Radoslavovi Popelkovi. Je to najlepší trénersko – manažérsky trojzáprah v ženskom basketbale na Slovensku. Vždy som našiel veľké pochopenie u primátora Igora Čombora, ktorý má nadštandartný vzťah k športu. Značná je pomoc mesta a zvlášť treba spomenúť nášho najväčšieho podporovateľa podnikateľa Milana Fiľa. Veľké ďakujem patrí aj vám dievčatá, pomaly som sa medzi vami cítil ako váš otec,“ odkryl svoje pocity končiaci konateľ MBK.

M. Lazár tiež ocenil dvojročnú prácu riaditeľa klubu Jozefa Kalmana. „Pán Kalman do bodky naplnil svoju misiu,“ zdôraznil zástupca ružomberského primátora. „Keď som druhý raz prišiel do klubu, pán Fiľo mi povedal, že už sa nemôže pozerať stále len na tretie miesta. Dúfam, že aj ja som aspoň trošku pomohol k dvom finálovým účastiam, k titulu i zisku národného pohára,“ podotkol pri rozlúčke J. Kalman.

Úžasná sezóna ešte stále intenzívne rezonuje, avšak ako nám potvrdil kouč družstva J. Suja, už dlhšie sa pripravuje aj ďalšia. Ide o skladanie kádra. V aktuálnom majstrovskom určite dôjde k nejakým zmenám.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia