Na záver súboj držiteľov trofejí: Slovan - Ružomberok

Na záver súboj držiteľov trofejí: Slovan - Ružomberok

Ján SvrčekŠport17.5.2024

Zajtra (18. mája) sa naplní program futbalovej Niké ligy, edície 2023/2024. V hornej šestke sa stále hrá o pohárovú Európu, keď z trojice tímov (2. Dunajská Streda 55 bodov, 3. Žilina 55, 4. Trnava 54) do Konferenčnej ligy pôjdu len dva. „Dole“ už dávnejšie bol spečatený zostup Zlatých Moraviec. Otvorená ešte zostala predposledná priečka, ktorá znamená baráž. Priamy súboj FC Košice – Michalovce rozhodne o tom, kto sa jej vyhne.

Na bratislavskom Tehelnom poli sa zajtra o 17:00 hod. uskutoční duel medzi mužstvami, ktoré si „Európu“ vybavili s predstihom. Stretnú sa staronový republikový šampión Slovan a víťaz Slovnaft Cupu MFK Ružomberok.

Vzhľadom na to, že je koniec sezóny i na situáciu, v akej sa oba tímy nachádzajú, očakávam uvoľnenejší futbal. Chcel by som, aby si chalani posledné stretnutie užili a futbalový rok zatvorili kvalitným výkonom a dobrým výsledkom. V každom ligovom zápase o niečo ide. O body, o kredit, o prémie i o divákov. Našou povinnosťou je k stretnutiu pristúpiť maximálne zodpovedne. Navyše Slovan zajtra oslavuje titul, predpokladá sa veľa divákov. To musí byť tiež motivácia pre našich hráčov,“ uviedol ružomberský kouč Ondřej Smetana.

Po zápase sa tréner Liptákov so svojimi zverencami rozlúči na tri týždne. Po nich začne spoločná príprava na novú sezónu. Už predtým ale chlapci nabehnú na individuálne tréningy. „Nechcem ani hráčov ukracovať o nejaký ďalší deň, preto zajtra sa rozídeme. Všetci potrebujeme voľno a zároveň nabrať novú silu. Aj ja sa teším, že budem doma s ´holkami´, s manželkou, že si trochu oddýchnem od futbalu i vyčistím hlavu. Určite s rodinkou si takisto niekde vyjdeme,“ dodal Ondřej Smetana.

Ešte dodajme, že na Tehelnom poli sa chystá bohatý program osláv titulu, ktorý sa začne už pred samotným zápasom.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 21 remíz, 39 prehier, skóre 71:106.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia