Na záver sústredenia zdolali rumunský Temešvár

Na záver sústredenia zdolali rumunský Temešvár

RedakciaŠport3.2.2019

Ružomberskí futbalisti v nedeľu v prípravnom stretnutí vyhrali nad účastníkom druhej rumunskej ligy FC Politehnica Temešvár 1:0, keď autorom jediného gólu bol v 37. min. Jedinák.

Podľa pôvodného plánu mala Ruža v rámci herného sústredenie v Turecku absolvovať tri zápasové próby, o napokon pribudla aj štvrtá. „Keďže nám odpadol jeden tréningový deň na ihrisku kvôli šialeným poveternostným podmienkam, rozhodli sme sa ešte pre jednu zápasovú záťaž. Priestor dostali predovšetkým tí chalani, ktorí nenastúpili v sobotu proti Dinamu Minsk,“ vysvetľoval z Beleku ružomberský kouč David Holoubek.

Kým proti tretiemu tímu najvyššej bieloruskej súťaže vyrukovala viac – menej jesenná zostava MFK, tak proti Temešváru dostali príležitosť najmä mladíci. „Nebol to súper, ktorý by nás vážnejšie preveril. Celé stretnutie sme mali pod kontrolou a nechýbali ani viaceré šance. Niektorí hráči ukázali svoj potenciál, no potvrdilo sa, že máme aj takých, čo sú na hrane kádra ´A´ mužstva,“ doplnil Holoubek.

Liptáci zo štyroch prípravných duelov v Turecku tri vyhrali a jeden remizovali. Zajtra (4. februára) sa už vracajú domov. V sobotu (9. februára) mužstvo o 14:00 hod. čaká domáca generálka s FK Fotbal Třinec (II. ČL) pred štartom jarnej časti našej Fortuna ligy.

FC Politehnica Temešvár (Rum.) - MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: gól: Jedinák.

MFK: Krajčírik (46. Čtvrtečka) – Kunca, Holub, Jonec, Madleňák – Kmeť, Brenkus, Mustedanagić, V. Jedinák – T. Bobček (46. R. Kružliak), Gerec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia