Na zraz ženskej podkošovej reprezentácie dostala pozvánku aj A. Buknová

Na zraz ženskej podkošovej reprezentácie dostala pozvánku aj A. Buknová

RedakciaŠport30.10.2021

Slovenské basketbalové reprezentantky 11. novembra vstúpia do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2023, keď v Piešťanoch privítajú Taliansko. O tri dni neskôr ženskú reprezentáciu čaká vo Fribourgu Švajčiarsko.

Hlavný kouč nášho „nároďáku“ Juraj Suja, ktorý je zároveň klubovým trénerom MBK Ružomberok, už pozval 14 hráčok na 7. novembra na zraz do Piešťan. Medzi nimi sú dve dievčatá z nášho majstrovského tímu – Miroslava Praženicová a Alexandra Buknová. Kým prvá menovaná je už dlhšie neoddeliteľnou súčasťou ženského „repre“ tímu, tak v prípade Buknovej, ktorá vo štvrtok oslávila 22. narodeniny, pôjde debut na „dospeláckom“ zraze.

Bola som veľmi milo a úplne prekvapená. Samozrejme, ohromne ma to potešilo,“ uviedla odchovankyňa Ruže, ktorá sa v lete, po dvoch rokoch vrátila „domov“. „Určite to bol dobrý krok. Som rada, že môžem hrať pod vedením trénera Suju a zlepšovať sa. Darí sa družstvu, takisto mne, som spokojná. Tiež som vďačná za zápasy v Európskom pohári FIBA,“ pripojila niekdajšia reprezentantka do 20 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia