Nad pohybovým aparátom Ruže bdie D. Buliak

Nad pohybovým aparátom Ruže bdie D. Buliak

RedakciaŠport19.1.2023

Je najnovším členom realizačného tímu ružomberských basketbalistiek. Ide o 27 – ročného fyzioterapeuta Daniela Buliaka zo Stankovian, absolventa magisterského štúdia na Fakulte zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorý predtým skúška z "dospelosti" zložil na Strednej zdravotníckej škole v Žiline.

Keď som si otvoril vlastné fyziocentrum v Ružomberku, v budove Starej lekárne na Podhore, naskytla sa možnosť pracovať v basketbalovom klube. Bolo to niekedy vlani vo februári. Najprv išlo o čiastočný úväzok, no od novej sezóny, od augusta 2022 sa družstvu venujem naplno. Netajím, vždy som túžil robiť so športovcami,“ objasnil D. Buliak, ako vstúpil do MBK Ružomberok.

Chalana, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou družiny trénera Juraja Suju vídať na zápasoch, na tréningoch, no najviac práce ho čaká až potom, keď „baby“ opustia ihrisko. „Ak to stručne zhrniem, moja náplň sa začína začína prevenciou, pokračuje terapiou a končí rehabilitáciou, vravel ďalej D. Buliak. „Hoci, okrem školy, človek mal za sebou kopec rôznych odborných kurzov i iných vzdelávacích aktivít, cítil som pred prvým stretnutím s dievčatami aj trochu nervozitu. Vyskytli sa menšie obavy, či moje nadobudnuté vedomosti budú dostatočné, aby sa mi po zraneniach a iných zdravotných problémoch čím najskôr darilo hráčky vrátiť späť, na palubovku. Teraz si už oveľa viac verím a som rád, že môžem túto prácu vykonávať. Nejaké skúsenosti so športovcami som už mal predtým, hlavne s cyklistami a bežcami z jedného súkromného zariadenia v Žiline. Od začiatku sa snažím priniesť niečo nové medzi hráčky, no predovšetkým odbornosť pri fyzioterapii a rehabilitácii.“

Mladý fyzioterapeut tiež prezradil, že v ružomberskom tíme žien nie sú „kočky“, ktoré by ho špeciálne vyhľadávali. „Každá hráčka, keď má problémy týkajúce sa pohybového aparátu, príde za mnou. Myslím si, že už sa vybudovala určitá dôvera,“ doplnil D. Buliak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia