Najbližšia sezóna pod Čebraťom nebude európska

Najbližšia sezóna pod Čebraťom nebude európska

Ján SvrčekŠport27.5.2023

Veľká radosť v domácej kabíne a značné sklamanie na druhej strane. Tak to včera vyzeralo po finálovom zápase play-off o miestenku v Európskej konferenčnej lige medzi MŠK Žilina a MFK Ružomberok (3:1).

V prvom rade gratulujem Žiline. Zaslúžene vyhrala, bola lepšia. Mala viac energie, viac síl. My sme sa snažili, no nestačilo to. Bol to zápas o všetko. Súper sa teší a my smútime.“ To boli prvé slová ľavého stredopoliara Ruže Mateja Madleňáka bezprostredne po stretnutí.

V 53. min. sa vám podarilo vyrovnať, verili ste vtedy, že zápas ešte dotlačíte do víťazného konca?

„Do tej chvíle sme prakticky nemali žiadnu šancu. Po prestávke prišiel rýchly gól. Žilina sa trochu zľakla, naopak na našej strane začalo byť viac energie, no zarezal nás druhý inkasovaný gól a potom ešte aj tretí. Taký stav sa už ťažko otáča.“

V sezóne 2022/2023 päť gólov na vašom konte, z toho dva v baráži, no k dosiahnutiu vytúženého cieľa nestačili, čo vy na to?

„Aj taký je futbal. Ja som za tie góly vďačný, bohužiaľ, nepomohli.“

V doterajších zápasoch mužstvo ani raz nedostalo tri údery, až teraz, čo bolo za tým?

„Chceli sme dobre brániť, držať vzadu nulu. Tie góly, podľa mňa vyplynuli z dobrých akcií Žilina.“

Keby nie brankára Ivana Krajčírika, mohlo ich byť azda aj viac, čo poviete?

„Myslím si, že áno.“

Ako sa pozeráte na celú sezónu, v ktorej mužstvu najprv ušla prvá šestka a no napokon do poslednej chvíle bolo v hre o ´Európu“?

„To, že sme uhájili 7. miesto a dostali sa až sem, bol dobrý bonus. Len tesne sme sa nedostali do nadstavbovej skupiny o titul, čo všetkých veľmi mrzelo. A teraz ďalšie sklamanie. Máme za sebou dlhú sezónu. Začínala sa úspešným úvodným predkolom Konferenčnej ligy. Potom sa nám však trochu prestalo dariť. Už s tým ale nič neurobíme.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia