Najmladší člen dospeláckej kabíny s profi kontraktom

Najmladší člen "dospeláckej" kabíny s profi kontraktom

RedakciaŠport3.2.2023

Má len sedemnásť rokov a dnes podpísal s MFK Ružomberok profesionálnu zmluvu do 31. decembra 2025. Reč je o Kevinovi Švehlovi, ktorý sa narodil 22. júla 2005, druhákovi na ružomberskom štátnom gymnáziu.

Naozaj, som veľmi šťastný. Po tomto okamihu som strašne túžil. Splnil sa prvý veľký sen mojej futbalovej kariéry. Teraz musím na sebe pracovať ešte viac, proste ako profesionál,“ uviedol ambiciózny futbalista, ktorý v jeseni nastupoval za ružomberskú „devätnástku“ a za sebou má tiež štarty v prípravných stretnutiach A mužstva spod Čebraťa, okorenené aj dvomi gólmi.“

V januári sa Švehla presťahoval z dorasteneckej kabíny do šatne „áčka“. „Ide o veľmi talentovaného hráča, s výborným videním ihriska a spoluhráčov, s rýchlym rozhodovaním, tiež s kvalitnou prihrávkou. Kevinova dynamická technika je naozaj na vysokej úrovni. Myslím si, že dlho takýto hráč v Ružomberku nebol. Ak bude aj naďalej tak cieľavedome pracovať ako doteraz, môže odkryť veľký potenciál,“ povedal na adresu Švehlu, ktorý pod Čebrať prišiel v júli 2019 z Fomatu Martin, tréner ružomberského fortunaligistu Peter Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia