Najmladšou hráčkou podkošovej Ruže je Š. Michaličková

Najmladšou hráčkou podkošovej Ruže je Š. Michaličková

Ján SvrčekŠport3.11.2023

Mala pätnásť rokov a necelých sedem mesiacov, keď v Košiciach proti CBK 19. októbra 2022 debutovala v Niké extralige basketbalistiek. V súčasnosti ružomberská „šestnástka“ Štefánia Michaličková sa už môže pochváliť aj tromi zápasovými zárezmi v Európskom pohári FIBA, a to na domácej palubovke – s Melikgazi Kayseri (11:36 min.), s Olympiacosom Pireus (21:23) a naposledy, v stredu s TTT Riga (1:26).

Proti lotyšskému družstvu som bola len krátko na palubovke. V družstve šarapatil nejaký žalúdočný vírus. V utorok ma aj vyradil z tréningu. Horúčka mi síce nevystúpila, no cítila som sa úplne blbo. Až v doobeda, v deň zápasu som sa zase pripojila k dievčatám. Keby človek bol fit, možno tá minutáž by bola aj väčšie,“ uviedla rodáčka zo Žiliny, ktorá v ružomberskom klube momentálne pendluje medzi dvomi tímami, A družstvom žien a prvoligovou juniorkou. „Som veľmi šťastná a vďačná, vzhľadom na svoj vek, za doterajšie príležitosti vo FIBA Cupe. Vysoko si vážim trénerovu dôveru. Viac k tomu ani nie je čo dodať.“

Števka v uplynulej sezóne bola hráčkou strieborného družstva kadetiek a prvé ostrohy už získavala v najvyššej ženskej súťaži. V nej si pripísala desať štartov, 66:51 min a 13 košov. „Boli to úplné začiatky, ešte som ani nevedela, ako to v dospeláckej súťaži funguje. Takisto na tréningoch som sa nemohla porovnávať s ´babami´. No teraz sa už snažím k nimi približovať. Je tu ohromná motivácia, raz sa dostať na ich úroveň. FIBA Cup je úžasnou školou, sú to súperky iného levelu, s maximálne agresívnym herným štýlom,“ rozprávala ďalej mládežnícka reprezentantka, ktorá tento rok bola so slovenským „nároďákom“ na majstrovstvách Európy hráčok do 16 rokov v Čiernej Hore.

Hráčka v súčasnosti navštevuje Súkromné bilingválne gymnázium v Ružomberku. „Do Ružomberka som prišla ako ôsmačka zo Žiliny. Bol to dobrý krok, lepší som ani nemohla spraviť. U nás sa to už rozpadalo. Hneď po príchode som mohla trénovať na inej kvalitatívnej úrovni. Najprv to bolo u pána Antona Panisa. V ružomberskom klube je celkove mládeži venovaná veľká pozornosť,“ doložila Štefánia Michaličková.

Foto: MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia