Najprv doma otvárací prípravný duel s Humenným, potom kemp v Rakúsku

Najprv doma otvárací prípravný duel s Humenným, potom kemp v Rakúsku

RedakciaŠport28.5.2022

Hoci len 21. mája zavŕšili jeden fortunaligový ročník, už 6. júna futbalisti MFK Ružomberok otvoria prípravu na ďalšiu sezónu.

Keby sme boli išli do 2. kola Európskej konferenčnej ligy, ešte by sme chlapcom voľno predĺžili. Úvodné zápasy prvého predkola sa hrajú už 7. júla, preto bolo nutné začať skôr, a tak mať aspoň mesiac na prípravu. Samozrejme, na začiatku nebude s nami Martin Regáli, ktorý dostal pozvánku na zraz A mužstva Slovenska, ktoré čakajú štyri stretnutia v Lige národov a individuálne budeme taktiež pristupovať k reprezentantom do 21 rokov Ivanovi Krajčírikovi, Tomášovi Bobčekovi a Adamovi Tučnému. Tí po návrate z ´nároďáku´ ešte dostanú pár dní voľno,“ povedal pre náš portál tréner MFK Ružomberok Peter Struhár.

Vicemajster sa do „roboty“ pustí doma a na svojom štadióne 15. júna absolvuje i prvú zápasovú próbu proti Humennému. Od 17. do 23. júna mužstvo čaká sústredenie v rakúskom Ansfeldene. „Zvažovali sme či pôjdeme do Slovinska, alebo Rakúska, napokon sme sa rozhodli pre druhú alternatívu. Ideme do destinácie neďaleko Linza, kde v minulosti boli viaceré známe tímy,“ pripojil Struhár.

Počas zahraničného kempu Ruža odohrá dve stretnutia. Na 22. júna je dohodnutý duel s účastníkom 2. nemeckej Bundesligy Fortunou Düsseldorf a druhý zápas sa momentálne doťahuje. Po návrate domov, 30. júna si MFK v poslednom prípravnom stretnutí zmeria sily s poľským klubom GKS Katovice. Nový fortunaligový ročník odštartuje 16. júna.

Čo sa týka najvyššej futbalovej súťaže, včera padlo definitívne rozhodnutie, že v budúcej sezóne nebude medzi elitou pokračovať ani Senica, hoci skončila na 10. mieste. Po Seredi, je to druhý klub, ktorý od Únie ligových klubov (ÚLK) nedostal licenciu. Záhoráci v prvom rade doplatili na svoje podlžnosti voči hráčom, trénerom a ďalším zamestnancom. Prezídium ÚLK by malo uvoľnenú miestenku ponúknuť Skalici. Už istými nováčikmi Fortuna ligy sú Podbrezová a Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia