Najprv hokejová mlaď vycestuje do Čiech

Najprv hokejová mlaď vycestuje do Čiech

RedakciaŠport30.3.2022

Zaujímavý turnajový program ešte čaká ružomberskú hokejovú mlaď. Za povšimnutie tiež stojí, že Zimný štadión S. Mikitu bude v plnej permanencii až do konca mesiaca apríla.

Teraz, od piatku do nedele (1. - 3. apríla) sa tri družstvá MHK Ružomberok zúčastnia na Spring Challenge Cupe v Prahe, kde si zmerajú sily s HC Buldoci Neratovice, HC Varnsdorf a HC Stadion Litoměřice. „Ide o všetky naše žiacke tímy, čiže piatakov, siedmakov a ôsmakov. Posledné dva roky kvôli pandémii boli všelijaké, aj preto sme využili túto možnosť. Pre ´decká´ to svojim spôsobom je aj odmena,“ rozhovoril sa manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

V dňoch 9. a 10. apríla sa na ružomberskom „zimáku“ uskutoční Red Rose Cup, za účasti dvanástich družstiev – HC 07 Detva, Dukla Trenčín, HK Spišská Nová Ves, HC Topoľčany 1, HC Topoľčany 2, HK Mládež Michalovce 1, Mládež Michalovce 2, MHA Martin, HC Lučenec, HT MHK 32 Liptovský Mikuláš, MHK Dolný Kubín a MHK Ružomberok. „Pôjde o turnaj štvrtákov – prípravkárov podľa nového modelu, keď ľadová plocha bude rozdelená na dve ihriská. Má to i punc promo akcie pre zväzových i klubových trénerov,“ pokračoval Matejka.

Od 14. do 16. apríla MHK Ružomberok chystá Veľkonočný turnaj siedmakov, na ktorom sa okrem domáceho výberu predstavia HK talenty Liptovský Mikuláš, HOBA Bratislava, HK Spišská Nová Ves, HKM Michalovce a MŠKM Trebišov.

Sezónu na našom ľade sme mohli natiahnuť, keďže v závere apríla u nás turnajmi Final Four vyvrcholia republikové súťaže starších žiakov ôsmakov, kadetov a dorastencov. Ide o nový projekt Slovenského zväzu ľadového hokeja. Nadväzne na našu požiadavku, nám zväz zveril tri turnaje. Do Ružomberka ešte príde aj širšia reprezentácia do 15 rokov. Počas trojdňového pobytu chalani odohrajú tiež dve modelované stretnutia,“ doplnil Peter Matejka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia