Najprv robota, potom spustenie opony

Najprv robota, potom "spustenie opony"

RedakciaŠport20.5.2023

Už sa stalo dobrým zvykom, že ešte predtým ako sa rozbehne ďalšia sezóna v areáli plážového volejbalu Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno, si najprv členovia tamojšieho beachvolejbalového klubu vysúkajú rukávy.

Takto sa ´decká´ stretnú a socializujú. A popri tom odvedú kus roboty. Tradične organizujeme brigádu na začiatku sezóny, aby sme si ihriská a ich okolie dali do poriadku. Plán bol takto pracovne vybehnúť pred mesiacom, lenže upršané počasie bolo proti. Preto kurty do dnešného dňa, vyzerali tak, ako vyzerali. Vďaka dažďu sa aj burine v piesku dobre darilo, no aj s ňou sme sa už popasovali. Za odmenu, keď všetko naplánované stihneme, si naši brigádnici môžu na vyčistených kurtoch zahrať,“ rozhovoril sa pri našej návšteve predseda Volejbalového klubu One a tiež Beachvolleyball clubu Ružomberok Tomáš Varga. A tak sa aj stalo. Podvečer prišli prvé servisy i smeče.

Tentoraz pracovné normy boli postavené ešte vyššie, než v minulosti. Makalo sa totiž aj na vedľajšej betónovej ploche, kde už vyrástli ihriská s umelým podkladom pre streetbali a šestkový volejbal. „Na pieskových kurtoch sa tiež obnovovali nátery, všetko sa vyšmirgľovalo, nalinkovali čiary i natiahli siete. Zvlášť sme sa však zamerali na naše nové športoviská. Pribudli štyri streetbalové a dva volejbalové. Tu sa stavajú nové stĺpy i montujú koše. Samozrejme, nie všetko sa dnes stihne. Minulý týždeň už nám doviezli aj tribúnky,“ vysvetľoval ďalej T. Varga.

Len mimochodom, v plnom pracovnom nasadení sme zastihli aj bývalú basketbalovú reprezentantku, olympioničku Dagmar Petruf-Huťkovú, mamu Adriána Petrufa, ktorý si minulú nedeľu v Bratislave prevzal cenu za najlepšieho volejbalistu Slovenska v kategórii juniorov.

Zvedaví sme boli, kedy v areáli sa uskutoční prvý súťažný podnik. „Na úvod chceme v júni paralelrne usporiadať turnaj v streetballe i v plážovom volejbale,“ doložil Tomáš Varga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia