Najprv zaberačka v domácich podmienkach, potom ladenie formy v Turecku

Najprv "zaberačka" v domácich podmienkach, potom ladenie formy v Turecku

RedakciaŠport7.1.2020

Hráči momentálne štvrtého tímu našej elitnej súťaže sa v utorok (7. januára) poobede začali schádzať na štadióne MFK Ružomberok. Všade samé úsmevy, asi tak by sa dala opísať atmosféra pred otvorením zimnej prípravy. Mladý tím má za sebou veľmi slušnú jeseň, no všetci, tréneri i chalani z kabíny dobre vedia, že nič nie je vyhraté, že boj o prvú šestku bude veľmi tvrdý.

Dobre som si oddýchol, myslím i že mesiac voľna bol dostatočný,“ rozhovoril sa kapitán Ruže Ján Maslo po tom, čo vstúpil do útrob východnej tribúny. „Lyže som nemal na nohách, ale do bodky som splnil individuálny plán, s ktorým ma na dovolenku vyprevadil kondičný tréner Tomáš Bartko. Sviatky som strávil v kruhu rodiny, spolu s deckami sme si urobili tiež výlet do Viedne. Viem, čo asi nás pri trénerovi Hasprovi v zime čaká, že to bude aj porcia nabehaných kilometrov. Každý futbalista je radšej na ihrisku, no len na dobrej kondícii sa dá počas sezóny stavať. Veru, potrebujeme sa kvalitne pripraviť, aby sme splnili základný cieľ a to postup do hornej šestky.“

Tomáš Bobček, ktorý v súťažnom ročníku 2018/2019 mal na svojom konte len 25 fortunaligových minút, keď naskočil na ihrisko v záveroch štyroch dueloch, sa v jeseni z „béčka“ vypracovala na stabilnú persónu základnej jedenástky (od 11. kola) liptovského kolektívu. „Áno, viacerí vravia, že som mal vydarenú jeseň,“ pritakal 18 – ročný útočník z Lúčok. „Teraz som však po operácii kolena, takže potrebujem sa čo najrýchlejšie dať dokopy, dúfam, že do ligy to zvládnem. Nejde však o nič vážne. Zhruba pol roka ma limitoval meniskus, preto som 20. decembra absolvoval atroskopiu kolena. Takže týždeň-dva to bude o individuálnej príprave. Chcel by som pravidelne hrávať, udržať sa v základe a pomôcť tímu atakovať čo najvyššie priečky v tabuľke,“ vravel T. Bobček.

Do kabíny MFK vchádzali aj niektorí mladí chalani z vlastnej liahne – z dorastu či z „béčka“. Zvonku (zatiaľ) sme nezaregistrovali žiadnu novú tvár. Na druhej strane, nebol zaznamenaný ani jediný odchod z jesenného „mančaftu“.

Možno nejaká posila sa aj objaví, ale zatiaľ neviem o nikom. Momentálne chýbajú Qose a Kostadinov, keďže 6. januára oslavovali doma pravoslávne Vianoce a k mužstvu sa pripoja na druhý deň. Štyria chalani sú na zraze reprezentačnej ´dvadsaťjednotky“ - Krajčírik, Mojžiš, Holub a Brenkus,“ informoval médiá ešte pred úvodnou tréningovou jednotkou ružomberský kouč Ján Haspra. „Zimná príprava je na to, aby sa otvorila so širším kádrom a ten sa postupne zužoval. Samozrejme, hráči budú aj behať, ´hrubú robotu´ budeme spájať so silovými prvkami a mužstvo čaká tiež poriadna porcia herných činností. V prvej fáze sa nechystáme na žiadne sústredenie, napokon bolo by hriechom odísť niekde z Ružomberka, keď tu máme všetko, peknú kabínu, kvalitnú regeneráciu, krásne hory i ihrisko s umelou trávou. Potom je v pláne herné sústredenie v Turecku, kde mužstvo odohrá tri prípravné stretnutia. Už je potvrdený Partizán Belehrad a ďalší súperi sa vybavujú. Prvé štyri kolá jari budú mimoriadne náročné. Ak tie zvládneme, mužstvo splní to, čo som si pred sezónou v kútiku duše želal,“ pripojil Haspra.

Program doteraz známych prípravných stretnutí: 18. januára o 13:00 hod.: Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš, 22. januára o 13:00 hod.: FC Baník Ostrava – Ružomberok, 8. februára o 14:00 hod.: Austria Viedeň – Ružomberok.

Herné sústredenie: od 24. januára do 2. februára v Turecku, s tromi prípravnými zápasmi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia