Najvyššia futbalová súťaž teraz stojí

Najvyššia futbalová súťaž teraz "stojí"

RedakciaŠport22.3.2023

Futbalová Fortuna liga tento víkend bude mať výluku kvôli reprezentačnej pauze. Po nej MFK Ružomberok čakajú dve stretnutia na ihriskách súperov – 1. apríla v Michalovciach a 8. apríla v Skalici.

Dolnoliptáci mali pôvodne v piatok (24. marca) odohrať prípravné stretnutie proti účastníkovi druhej najvyššej poľskej súťaže Resovii Rzeszow. Najprv sa hovorilo o Krakove, ako dejisku duelu, potom o štadióne pod Čebraťom. Napokon z poľskej strany došlo k zrušenie plánovanej zápasovej próby. „Prichádza na rad druhá alternatíva. Chlapci v piatok odohrajú vlastný modelovaný zápas, pričom požičiame si i niektorých chalanov z dorastu. Privítame ich medzi nami, aby sme si mohli vyskúšať niektoré systémové a taktické veci. Navyše viacerých mladých hráčov máme na reprezentačných zrazoch,“ informoval nás tréner ružomberského fortunaligistu Peter Struhár.

Hoci Ruža v nadstavbe, v skupine o 7. - 12. miesto, obe stretnutia vyhrala, pri skóre 5:0, P. Struhár prestávku privítal. „Aktuálne voľno nám prišlo celkom, vhod. Počas týchto dní sa mužstvo aj zdravotne môže dať dokopy. Budúci týždeň by sa už naplno mohol do tréningového procesu zapojiť aj Adam Tučný. Do nejakej ´hrubej´ roboty sme nešli, zameriavame sa v prvom rade na futbalové aspekty,“ doložil šéf ružomberského realizačného tímu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia