Najvyššia súťaž pod ženskými košmi má pred sebou play-off

Najvyššia súťaž pod ženskými košmi má pred sebou play-off

RedakciaŠport23.3.2021

V NIKÉ extralige basketbalistiek zajtra (24. marca) odštartuje vyraďovacia časť. Ružomberské družstvo, ktoré do play-off vstupuje z prvého miesta, o 17. hod. privíta Spišskú Novú Ves.

Teším sa na play-off a dúfam, že spoločenská situácia nám dovolí aj extraligu dohrať. Úprimne však musím povedať, že stále ešte mám zmiešané pocity po víkendovom finálovom turnaji Slovenského pohára v Košiciach. Verím, že tréningmi a zápasmi zo mňa spadnú a už sa budem pozerať len dopredu. Nezakrývam, momentálne sú tu aj určité obavy, čo sa týka našej výkonnosti. Veľmi dôležitý bude zdravotný stav dievčat, aby sme play-off vydržali. Dúfam, že čo najskôr sa do družstva vráti Viktória Havranová. Vtedy, ak sa nič nevyskytne, budeme ôsmi, plus mladá Natália Uramová. Od Havranovej očakávam, že nám pomôže v rotácii, takže minúty sa viac rozložia, aby hráčky nepadli do neprimeranej únavy a dokázali byť disciplinované celý zápas,“ povedal pred začiatkom najdôležitejšej fázy súťaže pre náš portál tréner MBK Ružomberok Juraj Suja.

Svojho štvrťfinálového súpera Spišskú Novú Ves v základnej časti Liptáčky dvakrát deklasovali – na svojej palubovke 116:24 a vonku 83:30. „Nemôžem povedať, že Spišiačky nás nejako preveria. V týchto stretnutiach pôjde hlavne o to, aby sa nikto nezranil. V každom prípade je to zápas, teda niečo iné ako tréning. Takže ideme si zahrať, zabehať,“ pokračoval Suja.

Na otázku, aké má želanie pred play-off, kouč Ruže jednoznačne odvetil: „Vyhrať aspoň všetky domáce zápasy, no najlepšie by bolo uspieť úplne vo všetkých.“

Vlani koronavírus stopol extraligovú sezónu po tabuľkovej časti a „vyraďovačka“ neprišla na rad, pričom Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie sezónu 2019/2020 oficiálne uzatvorila a za majstra vyhlásila MBK Ružomberok.

Štvrťfinálové dvojice: MBK Ružomberok – ŠKBD Spišská Nová Ves, Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica, Young Angels Košice – BAM Poprad, ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Hrá sa na (dve víťazstvá) 24. a 26. marca, prípadne aj 28. marca 2021.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia