Najvyššiu súťaž v tenise preložili o mesiac

Najvyššiu súťaž v tenise preložili o mesiac

RedakciaŠport24.4.2021

V pondelok (26. apríla) mala odštartovať tenisová extraliga družstiev mužov a žien a počas jedného týždňa (2. kolo - 28. apríla, 3. kolo - 30. apríla) zároveň i zavŕšiť svoj ďalší expresný diel vyraďovacím systémom. Aj s družstvom žien TK Ružomberok, ktoré sa v roku 2018, po šesťročnej pauze, vrátilo medzi republikovú elitu.

Všetko je ale inak, Slovenský tenisový zväz, takmer na poslednú chvíľu, oznámil nové termíny - 17., 19. a 21. máj. „Som rád, že zvíťazil zdravý rozum, veď to by naše dievčatá otvorili sezónu úplne bez tréningu. Sú to vhodné a rozumné dátumy. Takto je čas, aby sme sa pripravili. Od pondelka už chceme trénovať na našich klubových kurtoch. Dúfam, že počasie nebude proti. Čo sa týka epidemiologických opatrení, nie sme prakticky ničím limitovaní. Na jednom dvorci môže byť až šesť hráčov alebo hráčok, plus tréner,“ uviedol nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj. Vlani pandémia koronavírusu „posunula“ extraligu z apríla až na začiatok júna.

Liptáčky na úvod privítajú obhajcu titulu Slovan Bratislava, ktorý má na svojej súpiske aj aktuálnu republikovú jednotku Viktóriu Kužmovú. „Tu si nenavyberáme. Nemôžeme sa porovnávať so Slovanom, Piešťanmi, Trnavou, či Nitrou, s klubmi, ktoré pracujú na profesionálnej úrovni a sťahujú hráčky z celého Slovenska,“ podotkol Taraj.

V 2. kole, takisto na vlastnej antuke, ružomberské tenistky sa stretnú jedným tímom z dvojice SPU Nitra – TK Žilina.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia