Naozaj ostrý štart, pod Čebrať príde Trnava

Naozaj ostrý štart, pod Čebrať príde Trnava

Ján SvrčekŠport9.2.2024

Už dnes (9. februára) sa vo futbalovej Niké lige roztočí jarný kolotoč sezóny 2023/2024, keď o 17:30 hod. MŠK Žilina nastúpi proti Slovanu Bratislava. Zajtra (10. februára) sú na programe ďalšie štyri zápasy a o 15. hod. ôsmy MFK Ružomberok (22 bodov) vyzve tretí Spartak Trnava (36 bodov). Devätnáste kolo v nedeľu uzatvorí stretnutie Trenčín - Košice.

"Čaká nás účastník Konferenčnej ligy, mužstvo, o ktorého kvalite a výkonnosti sa nemusíme ani baviť. Potvrdzuje to svojimi výsledkami. Avšak naši chlapci v závere jesene výsledkovo zvládli zápasy aj so silnými súpermi, ako Slovan Bratislava, Dunajská Streda, či Trenčín. Takže na takéto duely sú zvyknutí. V prvom rade sa však musíme pozerať sami na seba, na to, ako eliminovať prednosti súpera a presadiť sa vlastnými zbraňami. Bude to bitka o tom, kto bude takticky vyspelejší, koncentrovanejší a dôslednejší. Tiež pôjde o to, ako hráči dokážu eliminovať silné stránky súpera a ako si nájdu ´skulinky´ v jeho defenzíve," povedal na úvod ružomberský kouč Ondřej Smetana.

Po 54 - dňovej pauze sa opäť ide na prvoligový futbal. Úvodné kolo, či už jesennej, alebo jarnej časti, je vždy špecifické a plný očakávania. "Zajtra sa ukáže ako sme prichystaní," pokračoval Smetana. "Myslím si, že v zime sa dobre pracovalo, že sme prípravu zvládli, že sme stihli takmer všetko. Samozrejme, všetko odkryjú až ligové kolá. Hľadala sa tiež nejaká herná tvár. V jeseni sme pomerne rýchlo zistili, ako by mužstvo mohlo hrať a prichádzať k dobrým výsledkom. Verím, že bude sa nám dariť aj na jar a zápasy ešte lepšie dotiahneme. Samozrejme, chce to aj kúsok šťastia a zdravie. Aby sa nám vyhýbali zranenia, či nemoci. Momentálne v tíme máme nejaké šrámy, no mali by sme byť kompletní."

Ružomberských futbalistov hneď na začiatku jari čaká extra dôležitý duel, ak chcú aj ďalej živiť nádej na prvú nadstavbovú šestku. Momentálne majú sedembodové manko na Banskú Bystricu, Dunajskú Stredu, Trenčín a Podbrezovú. A na druhej strane len o bod viac než Skalica na 9. mieste.

Prvé vzájomné meranie síl v aktuálnej sezóne sa na Štadióne A. Malatinského skončilo remízou 2:2. Vtedy ešte Ružomberok viedol tréner Peter Tomko.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 28 víťazstiev, 23 remíz, 26 prehier, skóre 93:88.

Foto: autor, Spartak Trnava

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia