Naplnila sa dvojročná misia Haspru so Saparom

Naplnila sa dvojročná misia Haspru so Saparom

RedakciaŠport27.5.2021

Na sklonku mája 2019 bol za hlavného trénera futbalistov MFK Ružomberok menovaný Ján Haspra, ml. a jeho asistentom sa stal Marek Sapara. Včera tento tandem pri A mužstve pod Čebraťom skončil. Stalo sa tak na zasadnutí predstavenstva ružomberskej futbalovej „akciovky“.

Dohodli sme sa na ukončení spolupráce. Asi treba nejaký nový impulz. Bežná vec, ktorá sa deje v športovom svete, že dve strany si navzájom poďakujú a skončia jeden úsek. Tým netvrdím, že nejde o veľké sklamanie. Každý človek určite to tak cíti, keď zavŕši nejakú životnú etapu. Navyše, my s Marekom sme veľmi boli naviazaní na mužstvo. Zvlášť mi je ale ľúto, že sa týmto pretrhne reťaz denných stretnutí s chlapcami a kolegami s realizačného tímu,“ uviedol Haspra.

V súťažnom ročníku 2019/2020 po tabuľkovej časti Fortuna ligy výraznejšie omladenému Ružomberku patrila piata priečka. Po víťazstvách v baráži nad Michalovcami (1:0) a v Trnave (2:0) si chlapci vybojovali futbalovú Európu. V Slovenskom pohári sa Hasprovci prekliesnili až do finále.

Uplynulý fortunaligový ročník už bol, po odchode niekoľkých nosných persón, oveľa diétnejší. Ružomberok, ktorý kvárila aj značná maródka, sa prvý raz ocitol v dolnej šestke a bojoval o záchranu. Napokon skončil na celkovom 8. mieste.

Napriek tomu, ako všetko včera skončilo, chcem sa veľmi pekne poďakovať predovšetkým majiteľovi klubu Milanovi Fiľovi, že som dva roky bol pri mužstve v najvyššej súťaži, čo je v dnešnej dobe na Slovensku niečo nevídané. Takisto moje poďakovanie patrí vedeniu klubu. Úprimne môžem povedať, že nie je vo mne žiadna pachuť. Naše povolanie aj takéto veci prináša,“ pripojil už bývalý kouč ružomberských futbalistov, ktorý v sobotu dovŕši 52 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia